Kolemajaomanikud, värisege! (2)

Sel nädalal arutati Kuressaare linnavalitsuses mahajäetud majade teemat. Lisaks linnaametnikele osalesid koosolekul muinsuskaitse ja politsei esindajad. Ühiselt lepiti kokku, et hooletusse jäetud majade omanike elu tehakse kibedaks. koos omanikuga koostatakse nüüd igale kinnistule konkreetne tegevuskava. Luubi alla võetakse ka hoonete ohutus.

Uuendusena paigaldatakse neile keelusildid. Kui seni pidi omanik vaid takistama sissepääsu hoonesse, siis tulevikus peab objekt olema varustatud viitega võimalikule ohule. Isikuid, kes keelust üle astuvad, saab politsei edaspidi trahvida.

Paraku jättis linnavalitsus avalikustamata tähtaja, millal kavandatu teoks saab. Seega ei või kindel olla, et varsti algava turismihooaja alguseks on kolemajade juures midagi ära tehtud. Ehk oleks lahendus see, kui linn ja muinsuskaitse annaksid raha probleemsete objektide korrastamiseks? Mitmel pool mujal on kolemajad eraldatud linnapildist kangastega, millele maja kujutis peale maalitud. Hoone olukorda see küll ei paranda, linnapildi muudab aga meeldivamaks küll.

Ehk peaks ajalehes algatama teemakülje, kus on foto hoone hetkeolukorrast ja tegevuskava, mida ja millal majaga ette võetakse. Aja möödudes saaks siis kokkuvõtteid teha ja mahajääjaid tagant utsitada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 478 korda, sh täna 1)