Kihelkonna ja Lääne-Saare valda otsitakse uut perearsti

Kihelkonna ja Lümanda perearst Ain Aus paneb tervislikel põhjustel ja pereõe puudumise tõttu ameti maha. Alates tänasest otsib terviseamet tema asemele uut perearsti.

Ain Aus, kelle teeninduspiirkond on 1997. aastast olnud Kihelkonna ja Lümanda vald, on esitanud haigekassale avalduse lepingu lõpetamiseks 1. veebruarist. Vastust selle kohta, kas tema leping 1. veebruaril ka lõpetatakse, ei ole Aus oma sõnul veel saanud.

Saarte Häälele ütles Ain Aus, et 7. jaanuarist jäi ta haiguslehele. “Tervis on kehvavõitu. Mul ei ole soovi tagasi tulla,” lisas Aus ja selgitas, et lisaks terviseprobleemidele raskendab tööd ka pereõe puudumine.

Ausi nimistus on veidi alla tuhande inimese, mida tema sõnul on küllaltki vähe. Optimaalne on Ausi hinnangul vähemalt 1200–1300 isiku suurune nimistu. Varasematel aegadel on Ausi nimistusse kuulunud kuni 1500 inimest.

Terviseameti peremeditsiiniosakonna juhataja Pille Saar kinnitas, et terviseamet on teadlik Saaremaal tekkinud olukorrast ja otsib aktiivselt uut perearsti. “Praegu on olukord lahendatud ajutiselt – arsti töölt eemal viibimisel asendavad teda teised nimistuga arstid lähipiirkonnast,” lisas Saar.

17. jaanuaril ehk täna kuulutas terviseamet välja ka konkursi perearsti leidmiseks vabanenud nimistule üldarstiabi teenuse osutamiseks. See teeninduspiirkond hõlmab Kihelkonna ja Lääne-Saare valda. Kandideerida saab 17. veebruarini.

Vastavalt kehtivale seadusandlusele on hindamisvoor planeeritud 3. märtsiks, sõnas Saar ja lisas: “Terviseamet tegeleb aktiivselt sellega, et konkursi luhtumise korral ei jääks nimistu patsiendid ilma üldarstiabist. Juhul kui konkurss luhtub, on eesmärgiks leida nimistule arst asendussüsteemi kaudu.”

Mis puutub puuduvasse pereõesse, siis ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri, et terviseamet otsib siiski ainult arste vabadele nimistutele või vajadusel ka asendusarste. “Kellega arst koos töötada tahab, see jääb tema valida ja otsustada,” lisas Saluri.

Praeguse seisuga asendab vähemalt kuni 1. veebruarini Ain Ausi perearst Kaalep Koppel, kes võtab patsiente vastu Kuressaares (tel 45 55 485 ja 45 33 803) ja neljapäeviti ka Kärlal (tel 45 42 080).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 711 korda, sh täna 1)