KG kuuendikud otsivad endale ise uut klassijuhatajat (1)

Kuressaare gümnaasiumi koolilehes Meie KG on kooli direktor Toomas Takkis pöördunud kolleegide poole teatega, et tubli 6c klass otsib endale tulevasteks aastateks uut klassijuhatajat.

Seoses teise kooliastme lõpetamisega vahetub ka nende senine õpetaja ja klassijuhataja, põhjendatakse koolilehes, miks klassil uut klassijuhatajat tarvis on. Praegu on 6c klassijuhataja Reet Välisson.

Toomas Takkis ütles Saarte Häälele, et kuna kooli poolt ei ole 6c klassile uut klassijuhatajat veel määratud, siis on õpilased ise märku andnud, et keegi nad oma hoolde võtaks. KG-s on kokku umbes 80 õpetajat, kuid klasse on alla 40. Seega on koolis päris palju vabu õpetajaid, kes võiksid tahta lisatööd ja klassi juhatada, selgitas Takkis. “Vägisi pole neid (klassijuhatajaid – toim) eriti kunagi määratud,” lisas Takkis.

Praegu on direktori sõnul põhimõtteliselt juba teada, kes hakkavad uuel õppeaastal kahte teist seitsmendat klassi juhatama. Ka praeguse 6c tulevase klassijuhataja leidmiseks on pakkumised tehtud, kuid vastuseid pole Takkise sõnul veel saadud. “Sügiseks peab juhataja olemas olema, nii et kiiret ei ole,” märkis ta, viidates, et uue klassijuhataja leidmiseks aega veel on.

Uuel õppeaastal esimesi ja kümnendaid klasse juhatama hakkavate õpetajatega on direktori kinnitusel samuti läbi räägitud.

6c klass ise reklaamib end koolilehes järgmiselt: “Kui meie klassist rääkida, ütleme kohe alguses, et meid ei ole kerge õpetada. Kui meid aga hästi tundma õppida, siis oleme väga kokkuhoidvad. Kui meie klassis on kellelgi suur mure, ei ole tal vaja seista mure ees üksi. Teiseks on meie klass hea huumorimeelega: meiega ei hakka kunagi igav.”

“Tulevane klassijuhataja võiks olla ka hea huumorimeelega, normaalne, mitte väga kuri… Talle võiksid meeldida natuke kiiksuga lapsed,” kirjeldavad 6c klassi õpilased, millist klassijuhatajat nad tahaksid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 433 korda, sh täna 1)