Pannkoogihommikul tänati ehitajat ja seati sihte (1)

TUNNUSTUS EHITAJALE: Mart Loik Arens Ehitustöödest on koos kaasa Helean Tähega võõrustajailt tunnustussõnu kuulnud ja pannkooke maitsnud. Hommik on läinud täie ette. Foto: Aare Laine

TUNNUSTUS EHITAJALE: Mart Loik Arens Ehitustöödest on koos kaasa Helean Tähega võõrustajailt tunnustussõnu kuulnud ja pannkooke maitsnud. Hommik on läinud täie ette. Foto: Aare Laine

Kõljala kultuuriseltsi Kevade juhatuse liikmed kutsusid eelmisel pühapäeval jõulukuus avatud külamaja uudistama ja samas küpsetatud kuumi pannkooke maitsma.

Koogi- ja kohvilauas tänasid seltsi eestvedajad ennekõike ehitajaid Arens Ehitustööd OÜ-st. Seltsi juhatuse liige Veeve Kaasik hindas kõrgelt koostööd renoveerimistöid juhtinud Mart Loiguga.

“Meie naiste nõudmised selle endise lasteaia ümberehitamisel olid üsna suured. Mart oli kannatlik, kuulas meid ära ja üheskoos leiti lahendus, kuidas maja uuendamisega edasi minna. Loodame, et edasised remonditööd siin majas samamoodi sujuvad,” lausus Kaasik.

Mart Loigu sõnul laabusid tööd tõrgeteta. “Töömahud ei olnud suured. Neli meest sai asjaga hakkama. Avapeole ei saanud ma tulla. Täna inimesi vaadates ja kuulates tunnen heameelt, et meie tööd on tunnustatud,” ütles Mart Loik pühapäeval.

Mängusaalis on juba lasteaia ajast pilgupüüdjaks suured seinamaalid. Need maalis eelmise sajandi 80. aastate keskel kunstnik Külli Aus.

Kevade seltsi asutajaliige ja aastaid seltsi juhtinud Silje Vaik andis teada, et küünlakuus tähistab kultuuriselts oma 15. sünnipäeva. “Nüüd on meil ometi koht, kus tähtpäevi pidada. Suur saal mahutab sadakond inimest. 15. sünnipäeva tahame kindlasti vääriliselt tähistada. Jaanuari lõpus on siin lauamängude päev. Külainimesed harjutavad juba hoolsasti. Mängitakse lauatennist, koroonat, malet ja kabet. Veebruaris läheb köögi ehitamiseks lahti. Suvel tahame sauna avada,” võttis Vaik eelseisvad tegemised kokku.

Slaidiprogrammi nii seltsitegevusest kui ka külamaja renoveerimisest näitas ja kommenteeris Veeve Kaasik. Staažika külaelu edendaja sõnul kirjutasid seltsi liikmed eesotsas Silje Vaiguga kümneid projekte, taotledes maja renoveerimiseks raha Euroopa Liidu tõukefondidest.

“Kui ei läinud õnneks, siis kirjutasime uue projekti ja lõpuks ikkagi saime raha. Vald toetas meid samuti. Tulemus on meie ees,” rõõmustas Veeve Kaasik.

Pihtla vallavanem Jüri Saar ja Kõljala POÜ juht Tõnu Post olid ühte meelt, öeldes, et külamajas saavad ringides ning kultuuri- ja spordiüritustel osaleda kõik ümbruskonna elanikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 971 korda, sh täna 1)