Linnaisad tunnustasid tublimaid (1)

AASTA TEGU HARIDUSES: Madli-Maria Naulainen pälvis tunnustuse IT-maailma kõige noorematele lähemale toomise eest. Kevadel jäi programmeerimisringis pildile ka KG õpilane Marii-Isabel Sild. Foto: Sander Ilvest

AASTA TEGU HARIDUSES: Madli-Maria Naulainen pälvis tunnustuse IT-maailma kõige noorematele lähemale toomise eest. Kevadel jäi programmeerimisringis pildile ka KG õpilane Marii-Isabel Sild. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnapea Hannes Hanso ja volikogu esimehe Toomas Takkise eile õhtul toimunud vastuvõtul tunnustati traditsiooniliselt mulluseid säravamaid kuressaarlasi, ettevõtteid ja tegusid.

Aasta tegija ja aasta tegu – need on kahtlemata tiitlid, mille saajate väljakuulutamist igal aastal eriti oodatakse. Sedakorda kuulutati aasta tegijaks tegus ettevõtja Terje Nepper, kes juhib edukalt nii majutus- kui toitlustusäri. Vaatamata valdkonna tihedale konkurentsile on ta aastaid suutnud panustada uute toodete ja teenuste pakkumisse ning kvaliteeti. Arensburg Boutique Hotell & Spas aastaringselt toimuvad kontserdid ja teised üritused rikastavad linna kultuurielu.

Lisaks töökohustustele on ta võtnud vastutuse ka ühiskondlike projektide eest. Eelmisel aastal valiti ta Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuse esimeheks ja SA Saaremaa Turism juhatuse liikmena arendab ta kogu maakonna turismisektorit.

Aasta teo tiitel läks sedakorda opereti- ja balletifestivalile „Estoonlastelt saarlastele“. Rahvusooper Estonia lõi mullu sügisel imelise illusiooni suursugusest teatrimajast ooperisaarel ja teatriimest sai osa kokku 5500 saarlast. Saaremaale saabus 250 estoonlast ja kohale toodi kolm veoautotäit dekoratsioone-kostüüme. Opereti, balleti, lühiooperi ja kammerkontsertide vahele jäi ka lastegala, kus tegi kaasa 130 koolinoort Saare maakonnast.

Neid, kes aasta jooksul kordasaadetu eest tubli tunnustuse said, oli taas terve hulk. Linnavalitsuse pikaajaliste töötajatena tunnustati registripidajat Anne Raika, kes on registris töötanud juba 17 aastat, linna ametnikuna aga 36 aastat. Tunnustati ka spetsialist Astrid Jõeäärt, kes töötab alates 1997. aastast linnavalitsuses majandustegevusregistris. Samal aastal asus linnavalitsuses tööle ka praegune linnavaranõunik Margo Sooäär, keda samuti tunnustati.

Aasta hoolekandja tiitli pälvis Inge Lunkova, kelle juhtimisel on saanud esialgsest kahest avahooldajaga töötajast kuueliikmeline meeskond, kes pakub hoolekandeteenust linna sajale eakale ja abivajajale. Lisaks sellele korraldab ta iga päev 50 eakale sooja toidu kojuviimise.

Aasta tervishoiutöötaja on aga Kuressaare haigla kirurg-uroloog Andres Sarjas, kes on oma tööle ääretult pühendunud.

Kuressaare kaunite kunstide stipendium anti sedakorda Kuressaare linnateatri loomingulisele juhile Aarne Mägile, kes on kirjutanud aastatel 2009-2014 seitse algupärast lastenäidendit, millest ise lavastanud kuus. Nende aastate jooksul on mainitud lavastusi vaatamas käinud ligi 9000 last üle Eesti.

Mullune aasta teo tiitel kultuuris otsustati omistada Priit Aimlale festivali „Estoonlastelt saarlastele“ noorteorkestri juhatamise eest.

Hariduses on aasta tegusid kolm. Üks tunnustus läks Saaremaa ühisgümnaasiumi füüsikaõpetaja, pedagoog-metoodikule Indrek Peilile. Lisaks igapäevatööle õpetajana on ta suureks väljakutseks olnud õpilasteaduse arendamine, olles ise mitmete üleriigiliste kui rahvusvaheliste teadusprojektide korraldaja.

Teine tunnustus omistati Kuressaare gümnaasiumi ajalooõpetajale Madli-Maria Naulainenile, kes toob IT-maailma kõige nooremateni. 2014. aastal käivitas ta programmeerimiskursuse KG esimese klassi lastele, lisaks on hindamatu väärtusega tema läbiviidav lego-robootikatöö Naerusuu lasteaias.

Kolmanda teona hariduses läksid kirja KG õppekava arendustegevused ja tunnustust väärisid selles õppealajuhatajad Anu Saabas, Maidu Varik ja huvikooli Inspira juhataja Inge Jalakas.

Aasta parim noorsportlane on 17-aastane Risto Lillemets, kes kuulub kergejõustikuklubisse Saare ja õpib Kuressaare gümnaasiumi 10. klassis. 2014. aastal kuulus ta mitmevõistluses, teivashüppes ja odaviskes Eesti noortekoondisse.

Aasta parim sportlane on John Kaju, kelle tulemused on saavutatud purjelauaspordis Formula klassis. Mullu oli ta maailma 229 võistlejaga edetabelis III kohal. Euroopa meistrivõistlustel tuli ta 8. kohale, lisaks saavutas ta mitmeid medalikohti mainekatel võistlustel nii Eestis kui ka mujal Euroopas. 2014. aastal lõpetas John ka Tallinna ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi ning alustas treeninguid Saaremaa noorte surfajatega.

Aasta parim treener on Asko Esna, kelle Eesti võrkpalli liit valis 2014. aastal Eesti parimaks noortetreeneriks ja Saare maakonna parimaks treeneriks.

Aasta tegu spordis on Saaremaa Gala 2014 korraldamine Kuressaare staadioni avamisel, kus saarlased said üle pikkade aastate taas näha tippkergejõustikku oma kodustaadionil ja seda paljudel aladel.

Aasta korrakaitsja on Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse noorsoopolitseinik Minna Raun.

Majandusauhinnad ehk aasta tööandja tiitlid, mis nagu ikka määratakse maksumaksjate andmete põhjal, sai seekord suurematest ettevõtetest Merinvest OÜ, kus töötab 152 linna maksumaksjat ning juurde võeti mullu 30 töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 25% suurenesid ka tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 37% ja töötajate keskmine sissetulek 10%.

Suuremate ettevõtete kategoorias sai tiitli ka Saaremaa Lihatööstus OÜ, kus linna maksumaksjate arv on 118. Mullu lisandus kaks töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 7% suurenesid seal tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 2% ja töötajate keskmine sissetulek 5,5%.

Aasta tööandja tiitli pälvis ka Trelleborg Industrial Products Estonia OÜ, kus linna maksumaksjaid on 93 ja mullu lisandus kolm töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 9% suurenesid tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 4% ja töötajate keskmine sissetulek 5,4%.

Väiksematest ettevõtetest läks aasta tööandja tiitel AS-ile EBC Ehitus, kus linna maksumaksjaid on 44 ja läinud aastal lisandus kaks töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 4,54% suurenesid tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 16% ja töötajate keskmine sissetulek 11%.

Tiitli sai ka Saarepiiga Koolitus MTÜ, kus linna maksumaksjate arv on 16. Mullu lisandus kolm töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 28% suurenesid tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 41% ja töötajate keskmine sissetulek 11%.

Kolmas aasta tööandja väikeste ettevõtete seast on PHG Holding OÜ, kus linna maksumaksjaid töötab kokku üheksa. Mullu lisandus kuus töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga 2,5 korda suurenesid tulumaksuga maksustatavad väljamaksed 2,3 korda.


 

Veel tunnustusi

Värv Kuressaare majal
Lootsi 6 – Kuressaare vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis asuva elamu fassaadi hästi teostatud rekonstrueerimine, Reet Tilk.
Allee 5 – korrektselt teostatud ja oskuslikult valitud tonaalsusega fassaad sulandab hoone hästi keskkonda, korteriseltsing Allee tn 5/5A.
Torni 10 – hästi rekonstrueeritud korterelamu, korteriühistu Pooppuu.
Talve 20 – hästi rekonstrueeritud korterelamu, korteriühistu Talve 20.

Kuressaare piirdeaiad korda
Väike-Sadama 9 piirdeaed – terviklikult korrastatud piirdeaed, Salme Saagpakk.
August Kitzbergi 14 piirdeaed – elamu fassaadi ja piirdeaia korrektselt tehtud uuendustööd, Piret Ustal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 805 korda, sh täna 1)