Ettevõtjad: teisipäevane lend pole kellegi isiklik saavutus (2)

Saaremaa ettevõtjate liit peab teisipäevase Tallinna lennu lisandumist graafikusse ühiseks võiduks. Kuressaare linnapea Hannes Hanso ütleb aga, et see oli puhtalt tema ning majandus- ja taristuministri Urve Palo teene.

Selle nädala teisipäevast saab Tallinna lennata taas ka teisipäeviti. Hommikul, kui lennuk oli Kuressaarde jõudnud, postitas Kuressaare linnapea Hannes Hanso Facebooki lennuki taustal tehtud selfi ja kirjutas muuhulgas “Aitäh Urve Palole saare rahva toetamise eest. Hakkasime seda asja koos kevadel ajama, tulemus käes. Ajame saare asja!!!”.

Saaremaa ettevõtjate liit edastas eile seevastu pressiteate, kus viisakalt öeldakse, et lisandunud lend ei ole mitte vaid linnapea teene. “On väga hea meel tõdeda, et lõpuks saame koostööpartneritega väikest töövõitu tähistada,” vahendab pressiteade liidu juhi Terje Nepperi sõnu. “Kindlasti ei saaks läbitud protsessi lugeda ühegi inimese personaalseks saavutuseks. Tegemist on Saaremaa ettevõtliku kogukonna töövõiduga.”

Pressiteates öeldakse, et teisipäevase lennu graafikusse saamiseks on korraldatud palju kohtumisi, millega tehti algust juba mitu aastat tagasi. “Saaremaa ettevõtjate liidu poolt möödunud aasta 10. oktoobril korraldatud kohtumine, kus osales ka minister Urve Palo, sai otsustavaks,” seisab pressiteates.

Aktiivselt valimiskampaaniaga tegeleva Hannes Hanso kommentaar eneseupitamisena näivale postitusele oli, et ennekõike on tähtis sisu. Siiski lisas ta, et ilma temata poleks asja vahest korda saanud.

“Sellest teemast on aastaid räägitud ja eelmine minister on Saaremaal olles korduvalt lubanud, et ajab selle asja korda. Ei ajanud,” selgitas Hanso. “Võtsin lennuühenduse teema möödunud kevadel minister Palo ja teiste ministeeriumi inimestega jutuks. Minister käis ka ise Saaremaal, kus ka meie tublid ettevõtjad oma soove selles küsimuses väga selgelt väljendasid.”

Linnapea sõnul on tal hea meel, et asi sai korda aetud.

Küsimusele, kas siis teisipäevane lend tuli peamiselt tänu linnapea erakonnakaaslusele ministriga, vastas Hanso, et selle tõlgendamine on maitseasi.

“Selge on, et ükski seadus ei käsi riigil siia igal tööpäeval lendamist rahastada! Mina näeksin asjas ikka positiivset külge, kuna kiired ja sujuvad ühendused on meie saarele eluliselt olulised,” märkis Hanso.

Möödunud aasta 29. detsembril edastas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Saaremaa ettevõtjate liidule nende saadetud pöördumisele vastuse, milles kinnitas lennu doteerimist 2015. aasta vältel. Saare maavalitsuse ja vedaja sõlmitud hankelepingus on kirjas, et maavalitsus võib vedajalt tellida kuni 11 lendu nädalas. Leping Aviesiga lõpeb 31. mail 2017.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 542 korda, sh täna 1)