Saaremaa ettevõtjate liit sai esimese töövõidu lennuliikluses (2)

Alates 13. jaanuarist lisandus Avies Tallinn-Kuressaare lennuplaani, lisaks tavapärasele graafikule, ka teisipäevane lend.

Saaremaa ettevõtjate liidu esinaise Terje Nepperi sõnul on tehtud suur töö, et saavutada olukord, kus lennufirma Avies poolt teenindataval liinil väljub lennuk üksteist korda nädalas.

„Teisipäevase lennu graafikusse lisandumise nimel on peetud palju kohtumisi, millega tehti algust juba mitu aastat tagasi. Saaremaa ettevõtjate liidu poolt möödunud aasta 10. oktoobril korraldatud kohtumine, kus osales ka minister Urvo Palo, sai otsustavaks. Sihikindel tegevus ja järjekindel koostöö väga erinevatel tasanditel oli see, mille tulemusena teisipäevased lennud toimuma said. Oleme mitme aasta vältel hoidnud lennuliikluse toimimisel silma peal, esitanud pöördumisi ametkondadele ja  suhelnud edasiste sammude kavandamisel nii Riigikogu liikmete, Saare Maavalitsuse, kui ettevõtjate, neid koondavate ühenduste kui teiste katuseorganisatsioonidega. On väga hea meel tõdeda, et lõpuks saame koostööpartneritega tähistada väikest töövõitu. Kindlasti ei saaks läbitud protsessi lugeda ühegi inimese personaalseks saavutuseks. Tegemist on Saaremaa ettevõtliku kogukonna töövõiduga.”

Mullu 9. detsembril edastas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Saaremaa ettevõtjate liidule edastatud pöördumisele vastuse, milles kinnitas lennu doteerimist 2015. aasta vältel. Saare maavalitsuse ja vedaja vahelises hankelepingus on toodud, et maavalitsus võib vedajalt tellida kuni üksteist lendu nädalas. Hangeleping lennufirma Avies AS-iga lõpeb 31. mail 2017.

Nepperi sõnul on  stabiilse ja kvaliteetse lennuliikluse toimimiseks vajalik regulaarne graafik, milles on arvestatud nii kohalike elanike ja ettevõtjate kui ka turisti huve. “Lähiajal kavandame Saare maavalitsusega uut kohtumist, mille raames saaksime välja töötada tööplaani. Lisaks tuleb hakata tööd tegema tulevase hankelepingu koostamisega. Kindlasti ei saa jääda loorberitele puhkama, sest nii nagu kvaliteetne laevaühendus, on ka lennuühendus oluline normaalse ettevõtluse ja kohapealse elu toimimiseks. ”

Saaremaa ettevõtjate liit on erinevate tegevusaladega Saaremaa ettevõtjaid ja ettevõtlusega seotud asutusi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on esindada ettevõtjate ühiseid huve ja muuta ettevõtjasõbralikumaks kohapealset ettevõtluskliimat.

Liidus on ettevõtjaid 20 erinevast valdkonnast. Saaremaa ja Hiiumaa on piirkonnad kus ettevõtlusaktiivsus on olnud suurem kui enamuses teistes maakondades väljaspool Tallinna. Ettevõtlusaktiivsus on üle eesti keskmise, mis on 84 tegutsevat ettevõtet 1000 elaniku kohta, Hiiu maakonnas on see näitaja 102 ja Saare maakonnas 94. Meie saartel asuvad rohkem keskmise ja väikese suurusega ettevõtted, kuid valdkonniti on olemas olulised tipud. Ettevõtlus saab toimida ja areneda vaid koos sama kiirete arengutega transpordiühendustes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 346 korda, sh täna 1)