Joobes juhtide skoor: 9 inimest vigastatud (1)

KÕIK PUHUVAD: Oktoobris toimunud järjekordsel „Kõik puhuvad“ operatsioonil jäi pildile Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk. Foto: Irina Mägi

KÕIK PUHUVAD: Oktoobris toimunud järjekordsel „Kõik puhuvad“ operatsioonil jäi pildile Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk. Foto: Irina Mägi

“Inimkannatanuga liiklusõnnetusi oli meil 2014. aastal 35. Neis hukkus kolm inimest. Joobes juhi süül toimus üheksa inimkannatanuga liiklusõnnetust,” ütleb Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Aasta kokkuvõttes vähenes joobnud juhtide põhjustatud liiklusõnnetuste osakaal Eestis tervikuna 10 protsendini. Kahjuks püsib sama näitaja 30 protsendi juures Valga-, Põlva-, Võru- ja Saaremaal.

Rainer Antsaare sõnul on joobnud juhtide tabamiseks juba suurendatud liiklusjärelevalve mahtu ja seda patrulltoimkondade väljapaneku suurendamisega. 2014. aastal tabati 210 joobnud juhti, 2013. aastal 206 ja aasta varem 233. “Samuti võtame suurema tähelepanu alla võimaluse sõidukeid konfiskeerimise tagamiseks arestida,” ütles Antsaar.

Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Kaido Vahter teatas, et sõiduriistade konfiskeerimisi 2014. aastal ei olnud. “Praeguse seisuga on kohtumenetlusse saadetud kaks taotlust sõidukite konfiskeerimiseks. Neist üks on edastatud 2014. aasta lõpus ja teine selle aasta alguses,” lisas Vahter.

BNS-i andmetel toimus Eestis möödunud aastal purjus juhtide süül 148 liiklusõnnetust, mida oli ligi 13 protsendi võrra vähem kui aasta varem, kui joobnud juhid põhjustasid 167 õnnetust.

Purjus juhte eemaldas politsei möödunud aastal roolist ligi 7900. Selle tulemuse saavutamiseks tegi politsei üle 750 000 joobekontrolli, mida on 21 protsenti rohkem kui aasta varem.

“Me ei pane inimesi puhuma sellepärast, et neid kiusata või kellelegi trahvi teha, vaid sellepärast, et meil on vaja need purjus juhid liiklusest kõrvaldada enne, kui nad seal kahju teevad,” ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher siseturvalisuse valdkonna pressikonverentsil.

Purjus juhtide põhjustatud avariides sai vigastada 206 inimest, mida on aasta varasemaga võrreldes 33 võrra ehk 16 protsenti vähem. Purjus juhtide süül hukkus mullu 14 inimest, mida on aasta varasema arvuga (26) võrreldes ligi 46 protsenti vähem.


 

Purjus juhte ei kohatud

Kuressaares esmaspäeval toimunud politseireidi käigus, mis korraldati mootorsõiduki juhtide võimaliku joobe tuvastamiseks, kontrolliti 482 juhti.

“Üks auto suunati teeserva, kuna esialgu oli juhi suhtes kahtlus, kuid tõendusliku alkomeetriga kontrollimisel tuvastati, et menetluseks siiski alust ei olnud,” ütles Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 670 korda, sh täna 1)