Andres ja Oleg Sõnajalg: eesmärk on tuulikutehnoloogia eksport (FOTOD) (5)

KÕRGUSTES: Vennad Andres ja Oleg Sõnajalg tunnevad end ka Salmel asuva Eleoni hiigeltuuliku otsas kui kodus, vaatamata isegi sellele, et tuulisema ilmaga on tipus tunda, kuis mast õõtsub. Foto: Tambet Allik

KÕRGUSTES: Vennad Andres ja Oleg Sõnajalg tunnevad end ka Salmel asuva Eleoni hiigeltuuliku otsas kui kodus, vaatamata isegi sellele, et tuulisema ilmaga on tipus tunda, kuis mast õõtsub. Foto: Tambet Allik

Tuuleenergeetika ärimehed Oleg ja Andres Sõnajalg lähtuvad põhimõttest, et edu saavutamiseks tuleb teha oma asja konkurentidest paremini. Nõnda arendasid nad välja tehnoloogia, mis suudab konkureerida suurtegijatega üle ilma. Pikas perspektiivis võib seega rääkida sadadest miljonitest eurodest, mis peaksid tänu tehnoloogiaekspordile Eesti majandusse jõudma.

Miks te just tuuleenergeetika valdkonna vastu huvi tunnete? Millal taastuvenergeetika teie tähelepanu köitis?

Oleg Sõnajalg (O. S.): Oleme ülikoolides õppinud füüsikat ja tööstuselektroonikat ning omal ajal sai pikalt töötatud elektrikuna. Meie jaoks on see valdkond paeluv. Elektriga jändamine on millegipärast juba väiksest peale pannud silmad särama.

Andres Sõnajalg (A. S.): On ilmne, et kogu maailmas kasvab energiavajadus pidevalt. Suur väljakutse seisneb selles, kuidas toota energiat loodust säästvalt ja samal ajal efektiivselt. Meid kõiki alati ümbritseva tuuleenergia muutmine elektriks on innustav väljakutse. Väike lisaväljakutse on veel selles, et tahame seda teha teistest paremini ja efektiivsemalt.

Kui tulutoov äri on tuulest elektri tootmine?

A. S.: Elekter on inimestele hädavajalik. Tegu on väga keerulise ja nõudliku valdkonnaga, kus on ärilises mõttes ka palju riske. Oleme Eleoniga ise välja arendanud elektrituulikute tehnoloogia, mis suudab edukalt konkureerida maailma teiste juhtivate tuulikutootjatega. Kusjuures Eleoni suurem eesmärk pole niivõrd siin elektri tootmine, vaid eelkõige Eestis loodud ja arendatud tehnoloogia eksportimine.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 092 korda, sh täna 1)