Saarte koostöökogu arutas muhulastega tuleviku üle (2)

Saarte koostöökogu korraldas esmaspäeval Muhus esimese piirkondliku arutelu Leaderi uue arengustrateegia koostamise teemal.

12. jaanuari pärastlõunal kogunes Hellamaa külakeskusse hulk piirkonna tegusaid ja ärksaid elanikke, et arutada, kuhu peaks elu Saare maakonnas ja Muhus 2020. aastaks jõudma ning millised on Leader-programmi kaudu toetatavate valdkondade olulisemad vajadused.

Saarte koostöökogu projektijuht Ivar Ansper ütles, et muhulastelt said enam poolehoidu noorte ja pereettevõtlusega seotud projektide toetamine eelisjärjekorras, elamispindade rajamise toetus, suvitajate kaasamine kogukonna arengusse, sädeinimeste arenguprogramm ning väikeettevõtete investeeringute toetamine ja väikeettevõtjate koostöövõrgustike arendamine.

Samuti peeti oluliseks noortele maakonnas praktikakohtade loomist, merekultuuri edendavad projekte ning hästitoimivat ja terviklikku taristut (teedevõrgustik, transport).

Hellamaa arutelul osalenud soovivad, et piirkonna rahvaarv 2020. aastaks kasvaks või vähemalt püsiks samal tasemel. Kohalik keskkond ja väärtused oleksid aga au sees ning kogukond tegus ja õnnelik. Tahetakse, et ettevõtlus oleks mitmekesine ning kohalikke tooraineid ja ressursse osataks rohkem ja efektiivsemalt kasutada.

Lisaks on maaettevõtjad motiveeritud looma kõrget lisandväärtust loovaid töökohti ning elu maal on popp, jätkusuutlik ja ahvatlev kõigile teistele, sh ka noortele. Elanike tervis peaks aga olema heal tasemel ning seda osatakse ja tahetakse edendada.

Saarte koostöökogu nõustaja Sulvi Munk ütles, et Muhu kokkusaamine oli esimene kaheksast üritusest koosnevast arutelude sarjast, mis toimuvad kuu aja jooksul mitmel pool maakonnas. Neljapäeval, 15. jaanuaril kutsub MTÜ Saarte Koostöökogu kõiki huvilisi Lümanda kultuurimajja mõtlema ja rääkima Leaderi uuel perioodil rahastatavatest projektidest ja valdkondadest.

Järgnevate avalike arutelude kuupäevad leiab aadressilt www.skk.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 503 korda, sh täna 1)