Saarekoll tuleb jälle (10)

MÜTTAVAD LUMES: Fotojäädvustus 2010. aastal toimunud Saarekollilt. Foto: Raul VInni

MÜTTAVAD LUMES: Fotojäädvustus 2010. aastal toimunud Saarekollilt. Foto: Raul VInni

Kas Saarekoll ka tänavu teoks saab, oli mõnda aega ebaselge. Kuna üks korraldajaist ajapuuduse tõttu alt ära hüppas, siis lõid ka teised korraldajad Aare Tiitma ja Asko Berens korraks kahtlema, kas ikka jõuab.

“Ent nüüd läheb organiseerimine kiirendatud tempos ja Saarekoll on Wellfesti n-ö soojendusüritus,” kinnitas Asko Berens. Täpsem info nii registreerimise kui ka ürituse enda kohta jõuab Saarekolli kodulehele juba lähiajal.

Küsimusele, mida uuenduslikku on korraldajail tänavu plaanis, vastas Berens, et kõik sõltub muidugi ilmast, kuid neil on plaanis teha võistluse tarbeks Leisi valda Jõiste randa üks korralik jäärada, mida saaks kasutada ka pärast võistlust. “Kuid see on alles mõte ja praegu me selle raja tulekus kindlad ei saa olla,” lisas ta.

Asko Berens rääkis, et nende kõige suurem murekoht on just maaomanikud ja radade leidmine. Tema sõnul on enamasti takistuseks maaomanike teadmatus, kelle jaoks ATV-ga metsas müdistamine tähendab hirmsat looduse rikkumist, ning väga raske on seda müüti murda.

“Kõige naljakam on, et metsaveomasinad on metsad tõsiselt ära lagastanud, aga seda peetakse kuidagi normaalseks,” märkis Berens. Kui aga ATV-d ja veidi suuremad võistlusautod metsast läbi sõita tahavad, siis viibutatakse näppu, muigas ta.

Berensi sõnul on võistluse korraldamine täies hoos ning osa punkte on juba maha märgitud ja ka maaomanikega kokkulepped saavutatud. “Maaomanikega kokkuleppimine on aeganõudev protsess,” nentis Berens, kelle sõnul saavad nad vallavalitsustest küll omanike kontaktandmeid, kuid sageli ei ole seal midagi rohkemat kui kodune aadress. Siis pannakse kiri teele ja jäädakse vastust ootama. Seda ei pruugi aga tullagi.

Põhiliselt tehakse koostööd siiski metsafirmadega, kellel on sageli ühes kohas mitu maaüksust korraga välja ostetud ning seal on tehtud nii lage- kui ka harvendusraiet. Ettevõtjatel ei ole enamasti kahju masinaid peale lasta, sest metsaveoautod on ju palju raskemad kui võistlusautod.

Maasturite orienteerumisvõistlus Saarekoll kestab 27. veebruarist 1. märtsini.

Kõik need, kes tahavad kaasa aidata sellele, et Saaremaal käidaks ja siin toimuks erinevaid üritusi, ning kelle jaoks ei ole probleem, kui autod nende maa pealt üle sõidavad, on oodatud endast märku andma meiliaadressil asko@elitec.ee, ütles Asko Berens. Võistlusala GPS-koordinaadid jagunevad kolme valla – Leisi, Orissaare ja Valjala – peale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 340 korda, sh täna 1)