Saare noored asuvad oma äriideesid kaitsma

triin arvaEttevõtlikkust edendavate tegevuste sarja Saaremaa Päike 2015 esimene üritus sel aastal on ettevõtlusõhtu, mis toimub juba eeloleval reedel.

Saare noorte äriideede konkursi Saaremaa Päike projektijuht Triin Arva (fotol) sõnas, et reedepäevane koolitus toimub osalistele Saare Golfi konverentsisaalis ja päeva võtab kokku võistlustööde esitamine hindamiskomisjonile.

Ettevõtlusõhtust võtavad osa kõik need õpilased, kes pääsesid oma töödega teise vooru. Kokku 12 võistkonda ja 28 õpilast. „Kui varasematel aastatel on eriteemat kajastavaid töid ja muid ideid olnud enam-vähem pooleks, siis sel aastal on enamus töid ikkagi eriteemat kajastavad,“ tähendas Triin Arva. Sellest võib tema sõnul teha ka järelduse, et roheline/säästev mõtteviis, keskkonnasõbralikkus ja materjalide taaskasutus on praegusel ajal kenasti kõnetavad teemad.

Ettevõtlusõhtu koolitaja on rahvusvahelise koolituskogemusega noor ja särav Kai Klandorf, kes oma koolitustel kasutab haaravaid loovülesandeid individuaalseks kui ka grupiviisiliseks lahendamiseks. Koolituse pearõhk on pandud toote reklaamile ja müügioskustele, eneseväljendusele, seoste leidmisele ning argumenteerimisele. „Struktuurilt on ülesannete püstitus väide – selgitus-põhjendus-järeldus, mis paneb noored oma toodete reklaami ja esitlust detailselt läbi mõtlema.“

Hindamiskomisjoni liikmeteks on, nagu ikka, traditsiooniliselt kõigi rahaliselt panustavate koostööorganisatsioonide esindajad ning lisaks ettevõtjad. Saaremaa arenduskeskus korraldab koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu ja Saarte koostöökoguga Saaremaa Päikest juba seitsmendat aastat järjest. Koostööpartnerite seas on ka Swedbank. Sel aastal rahastatakse projekti läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 290 korda, sh täna 1)