Koguva Vanatoal peetakse alanud aastal vähemalt 14 pulmapidu

VANATOAL TANTSIDES: See võiks vabalt ka pulmatants olla, aga ei ole. Külasema rahvatantsurühm Kodukootud on kodupubliku ees. Keskel Ain Targem ja Tiiu Sugul. Foto: Kalmer Saar

VANATOAL TANTSIDES: See võiks vabalt ka pulmatants olla, aga ei ole. Külasema rahvatantsurühm Kodukootud on kodupubliku ees. Keskel Ain Targem ja Tiiu Sugul. Foto: Kalmer Saar

Koguva Vanatoa peremehe Erkki Noore sõnul võõrustab Muhu üks tuntumaid turismitalusid alanud aastal seniste broneeringute põhjal 14 pulmaseltskonda.

“Esimene pulmapidu on meie majas juba jaanuari lõpus. Kõige tihedam pulmapidude aeg on aga ikkagi suvekuud. Abiellujad on kas ise Muhust pärit või on siis nende vanematest vähemalt üks muhulane. Mingi seos saarega on kindlasti olemas,” selgitas Erkki Noor.

Põlises talus peetava pulmapeo muudab värvikamaks ehtne Uisuõlu. “Sellel aastal saame valmis oma pruulikoja. Sarnaselt Pöide õllega saame siis oma kesvamärjukest ka mujal turustada. Kevadel avame majutamiseks renoveeritud aidahoone, kus on iga toa peale oma duširuum ja WC. Kui praegu on peamajas majutuskohti 24, siis kevadest alates saame kõigi mugavustega ööbimiskohti pakkuda juba 60 külalisele,” rääkis Erkki Noor.

Veebruarikuust alates on muhulastel ja saarlastel ning kaugemalt tulnud külalistel võimalus kuus korra Vanatoal tuntud muusikuid kuulata.

Jaanuari alguses Vanatoal aastavahetuspidu pidanud Külasema külarahva kohta jätkus Vanatoa peremehel tunnustussõnu küllaga. “Külasema inimestel jagub meelekindlust ja teotahet. Muhulased peavad meil ka juubelisünnipäevi ja teisigi tähtpäevi,” hindas Noor kontakti kodusaare inimestega.

Kaugelt tulnud uudistajatest rääkides tõi ta näite mullusest juulikuust, kui Vanatoa pakkus peavarju 23 riigi kodanikele. “Ma ei tea, kas see oli nüüd rekord või rekordilähedane, aga eksootilisematest riikidest meenub Jordaania, kust on meile kliente saabunud,” andis Erkki Noor teada.

Milliseks kujuneb tänavune turismihooaeg, ei osanud kogenud turismitalunik prognoosida, öeldes, et palju sõltub ka ilmadest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 707 korda, sh täna 1)