Kliendid aitasid Ranna poes õllevarga kinni nabida (7)

KÕIK KÄIS NII KIIRESTI: Vähemalt korra kuus abipolitseinikuna patrullis käiv Katrin Tihik pidas esmapäeval koos abilistega kinni poevarga. Foto: Tambet Allik

KÕIK KÄIS NII KIIRESTI: Vähemalt korra kuus abipolitseinikuna patrullis käiv Katrin Tihik pidas esmapäeval koos abilistega kinni poevarga. Foto: Tambet Allik

Kuressaare Ranna kaupluses esmaspäeva õhtupoolikul oste sooritanud Katrin Tihik märkas nahaalset õllevargust, asus suurekasvulist varast jälitama ja pidas teda koos appirutanud mehega politsei tulekuni kinni.

Esmaspäeva õhtul kella viie ajal märkas Ranna poes sisseoste sooritanud naine, kuidas üks kahest temaga samal ajal kaupluses olnud meestest haaras papp-pakendi õllepurkidega ja lahkus müügisaalist maksmata.

“Pood oli tühi. Tulin oma kaubaga viimasest vahest, kui sisenes kaks meest. Üks pikka kasvu, teine lühem. Pikem mees võttis julmalt suure ploki õlut ja jalutas poest välja. Müüja tormas talle järele. Panin oma koti letile ja läksin talle appi,” kirjeldas Tihik, kes pea aasta on olnud ka abipolitseinik.

Koos müüjaga asus ta meest jälitama ja pidas teda appi rutanud meesterahva abiga kinni seni, kuni saabus politseipatrull.

“See tegelane viskas õlled täiesti süüdimatult maha ja jalutas edasi. Läksin talle järele. Ta hakkas mulle vastu, aga siis tuli üks meesterahvas mulle appi. Tõime ta poodi tagasi ja hoidsime kinni, kuni patrull kohal,” rääkis Katrin Tihik. Teine sell, kes, käed kõrval, vargust pealt vaadanud oli, lasi vahepeal vaikselt jalga.

„Välimuse järgi kuuluvad nad nende hulka, kes igal hommikul parve kogunevad ja plastikpudelitest õlut joovad,” märkis Tihik. “Kui talle ette seisin ja küsisin, mida ta nüüd tegi, hakkas ta kätega vehkima.“

Abipolitseinikena me harjutame kogu aeg enesekaitset, aga kui su vastas seisab suur turske mees, siis ei ole miski kindel. Juba ta pilk oli selline, et ta ei saanud ilmselt millestki aru. Tavainimene poleks ilmselt sekkunud,” tunnistas ta.
Katrin Tihik läks müüjale appi kohusetundest, mitte abipolitseinikuna.

“See juhtus ju minu vabal ajal. Patrullis pole ma seni poevarastega kokku puutunud. Vastu pole ka keegi hakanud. Politseiga liitusin ma selle pärast, et meie ümber toimuvat, seda rumalust natukenegi ohjeldada. Arvan, et igaüks peaks sekkuma. Leidma selle julguse ja minema vahele kas või tänavakakluse korral,” leidis Tihik.

Mees, kes aitas naistel varast kinni pidada, imestas, et too nii kergelt alla andis. “Suht suurt kasvu noormees oli, aga väga rahulikult käitus. Müüja oli piitspeenike, ega see abipolitseinik ka väga suur olnud. Olin valmis ikka tõsiseks vastuhakuks, aga ta oli vist mingis uimas. Pärast poes sees soigus küll, et miks teda kinni hoitakse. Õnneks patrull tuli mingi viie-kuue minutiga ja viis ta minema,” rääkis mees, kes eelistas anonüümseks jääda.

Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk tänas omalt poolt abipolitseinik Katrin Tihikut kauplusevarga kinnipidamise eest. “Katrini tegu on esiletõstmist väärt seetõttu, et ta tegi seda vabal ajal, mitte teenistuses olles.

Katrin leidis endas julgust sekkuda olukorras, kus ei olnud algselt teada, kelle kasuks jõuvahekord võib langeda, kuid lõppkokkuvõttes tõi kiire ja julge pealehakkamine edu,” rõhutas Sikk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 661 korda, sh täna 1)