Kuressaare peatänav läheb lõpuks remonti (24)

PRAEGU VEEL PABERIL: Hetkel veel linnainsener Madis Piheli kaustades olev Smuuli ringi joonisest saab aimu, milline saab olema uus liiklusskeem. Foto: Tambet Allik

PRAEGU VEEL PABERIL: Hetkel veel linnainsener Madis Piheli kaustades olev Smuuli ringi joonisest saab aimu, milline saab olema uus liiklusskeem. Foto: Tambet Allik

Sel aastal hakatakse Kuressaares uuendama Tallinna tänavat, mille karjuvast vajadusest remondi järele on räägitud juba aastaid. Linnavalitsuse kinnitusel läheb kindlasti tööks vähemalt ringtee ja Smuuli ristmiku vahele jääval lõigul ning Smuuli ringristmikul.

“Lõik Smuuli ringist Karja ristmikuni sõltub eelkõige majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi rahastusotsusest,” sõnas Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo. Ministeeriumist on küsitud 500 000 eurot, kuid vastust ei ole veel saadud.

“Juhul kui hanke tulemused kujunevad tööde eeldatavast maksumusest oluliselt erinevaks, võib muudatusi tulla,” lisas Kurisoo, et midagi ei ole veel lõplikult kindel.

Uuendatava lõigu pikkus on 1,63 km ja see sisaldab kolme ringristmikku: Mooni, Smuuli ja Karja. Tööde maksumus on eksperdi hinnangul 2,4 miljonit eurot: lõik ringteest Smuuli ringristmikuni läheb maksma 1,17 miljonit, Smuuli ring 0,33 miljonit ja lõik Smuuli ringristmikust Karja ristmikuni 0,865 miljonit eurot.

Linnainsener Madis Pihel ütles, et praegu ei ole veel selge, kas projekteerimis- ja ehitushange korraldatakse eraldi või koos ühe hankena. Projektile on erinevatest meetmetest taotletud raha kergliiklustee ja tee rekonstrueerimise jaoks eraldi. Lisaks ringristmikele ja sõiduteele uuendatakse loomulikult ka jalakäijatele mõeldud osa ja tänav saab uue valgustuse.

Novembris kirjutas Saarte Hääl, et Tallinna tänava rekonstrueerimiseks on eelarves ette nähtud 1 283 520 eurot. 200 000 eurot sellest suunati eelarve muudatusettepanekuga hoopis Vuti tänava kunstmurustaadioni kordategemiseks.

“Aasta lõpus jääv vaba jääk sama suures summas suunata Tallinna tänava rekonstrueerimiseks,” seisab volikogu novembrikuu istungi protokollis. Kui suureks kõne all olev jääk kujunes, linnavalitsusest eile millegipärast öelda ei tahtetud. Veel ei ole ka avalikustatud linnavolikogu materjale eelarve kolmanda lugemise kohta.

Joonisel on kulgemine ringtee poolt kesklinna (vasakult paremale), suunaga üles on näha Smuuli tänav.

Joonisel on kulgemine ringtee poolt kesklinna (paremalt vasakule), suunaga üles on näha Smuuli tänav.


 

Vana asi

Tallinna tänava uuendamine on vaat et sama vana teema kui kesklinna uuendamine.

Varasematel aegadel on Tallinna tänava rekonstrueerimine olnud tugevamalt päevakorras eelmise kümnendi lõpus. Näiteks 2007. aastal kirjutas Saarte Hääl (tollane Oma Saar), et Tallinna tänava rekonstrueerimine algab 2009. aastal ja läheb maksma suurusjärgus 65 miljonit krooni. Rahapuudusel jäi Tallinna tänav toona aga uuendamata.

Peatänava rekonstrueerimine on ära märgitud ka Kuressaare linna 2014.–2020. (2030.) aasta arengukavas, strateegiliste eesmärkide all. Samuti oli see kirjas eelmises arengukavas.

Raido Kahm, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 255 korda, sh täna 1)