Kodukaitsjad Eve Tuisk ja Kaido Kaasik püüavad aasta aunimetust

Saarlased kandideerivad pühapäeval Tallinnas väljakuulutatava aasta kaitseliitlase ja aasta naiskodukaitsja tiitlile

Malevapealiku abi ning nii maleva juhatusse kui ka Kaitseliidu vanematekokku kuuluvat Kaido Kaasikut iseloomustatakse kui inimest, kes on väga tõhusalt toetanud maleva territoriaalsete allüksuste arendamist ja väljaõpet ning koostöös teiste ametkondade ja kohalike omavalitsustega kriisiõppuste korraldamist.

Tema otsesel toetusel on Saaremaal leitud toimivad lahendused kaitseliitlastele vajaliku sõjalise väljaõppe ja laskeväljaõppe korraldamiseks.

Oma maakonnas otstarbekalt korraldatud laskeväljaõppe tulemusel on Kaitseliidu Saaremaa maleva liikmete osavõtt laskeharjutustest viimastel aastatel mitmekordistunud ning lasketulemuste ja allüksuste sõjalise väljaõppe tase on oluliselt paranenud. Kaido Kaasiku osalusel ja kaasabil on Kaitseliidu liikmete aktiivne tegevus ja kohalolek praeguseks tagatud kogu Saare maakonnas.

2010. aastast naiskodukaitse ridadesse kuuluvat Eve Tuisku hinnatakse kui kohusetundlikku ja põhjalikku inimest, kes on oma jaoskonnas korraldanud mitmeid traditsioonilisi üritusi: esmaspäevased käsitööõhtud, Reeküla matk, koostöötalgud kodutütardega, paastumaarjapäeva tähistamine avaliku üritusena jm.

Esinaisena on ta töösse kaasanud kogu juhatuse. Evele on väga hingelähedane avalike suhete valdkond. 2014. aasta teisest poolest on ta selle grupi juht, kes on suutnud kaasata uusi huvilisi, ning Saaremaa ringkonna tegevuse kajastamine on oluliselt paranenud. Ka koolis töötades osaleb ta isamaalistel üritustel alati naiskodukaitsjana ning kodutütarde juhendajana kaasab aktustele kodutütreid.

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulevad tervitama ka kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras. 2014. aasta parim kaitseliitlane ja naiskodukaitsja saavad atraktiivse rändauhinna. Hinnalise kingituse Kaitseliidu ülemalt, kaitseministrilt ja kaitseväe juhatajalt saavad kõik tiitlile esitatud nominendid. Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valitakse viiendat korda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 514 korda, sh täna 1)