Saarlased taotlevad kuut hundilaskmise luba (9)

Saarte jahimeeste selts pöördus keskkonnaameti poole sooviga saada täiendavalt kuus hundilaskmise luba.

“Pärast viimast kütitud hunti 31. detsembril Orissaare jahipiirkonnas jäi nende maadele veel 7 hunti. Samal päeval teatasid ka Lümanda jahiseltsi jahimehed kolme hundi liikumisest Lümanda jahipiirkonnas,” annab keskkonnaametile teada Saarte jahimeeste seltsi juhatuse esimees Mati Tang. Ta lisab, et tuginedes eelpool toodud infole võivad jahimehed järeldada, et Saare maakonnas on liikvel vähemalt 10 hunti.

“Kuna Saare maakond on traditsiooniline lambakasvatuse piirkond ja hundid on lambakasvatajatele korduvalt kahjustusi tekitanud, siis palume kahjude ennetamise eesmärgil väljastada 2014/2015. jahindusaastaks maakonnale täiendavalt 6 hundi küttimise luba,” kirjutab Mati Tang. Eelnevalt väljastatud kuue loa alusel lasti kaks hunti Tornimäe jahipiirkonnas, kolm Orissaare jahipiirkonnas ja üks Lümanda jahipiirkonnas.

Keskkonnaagentuuri ulukiseire osakonna juhataja Peep Männil ütles, et keskkonnaagentuur on Saaremaa jahimeeste taotlusega kursis ja esitas juba keskkonnaametile otsustamiseks ka oma ettepaneku. “Pakkusime keskkonnaametile kahe variandi vahel kaalumist: väljastada kas kuus või neli luba,” sõnas Männil, kelle andmetel on praegu suund võetud nelja loa väljastamisele. “Alati jääb võimalus, et hiljem antakse lube juurde,” lisas ta.

Peep Männil rääkis, et pärast kahe pesakonna tekkimist möödunud aastal on Saaremaal hunte märgatavalt rohkem kui varasematel aastatel. “Võib-olla on see kaks karja Saaremaa jaoks natukene liiast, kui vaadata ka kahjustuste määra, mis oli lõppenud aastal päris suur,” lausus ta.

Ivika Laanet, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 521 korda, sh täna 1)