Esimesed leedid hakkasid Kaevu tänavat valgustama (8)

ILM EI SEGA:  Hoolimata tihedast vihmasajust paigaldas OÜ Virtel Grupp töömees Tarmo Kuuler eile uusi valgusteid. Foto: Tambet Allik

ILM EI SEGA: Hoolimata tihedast vihmasajust paigaldas OÜ Virtel Grupp töömees Tarmo Kuuler eile uusi valgusteid. Foto: Tambet Allik

Kuressaare tänavavalgustuse uuendamise projekti käigus paigaldati esimesed leed-valgustid Kaevu tänavale Kuressaare gümnaasiumi juurde.

Projekti koordinaator, AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Jaan Mehik ütles, et tööd käivad mitmel tänaval ja esialgu tundub, et ollakse graafikus.

“Töödel ei ole vahetähtaegu, mille järgi saaks otsustada, kas ollakse graafikus või mitte. Esialgu ei ole aga põhjust arvata, et me lõpptähtajaks valmis ei saa. Palju sõltub muidugi ilmast. Novembriilm oli hea. Külm meie tegemisi ei soosi. Pluss viis kraadi oleks väga hea,” rääkis projektijuht.

Projektiga uuendatakse kõik valgustid, mis on vanemad kui viis aastat ehk ca 75% linna valgustusest saab lõppkokkuvõttes rekonstrueeritud.

Mehik rõhutas, et üks leed-lamp asendab reeglina ühe hõõglambi. “Ligikaudne 60-protsendiline sääst saadakse, kui vana valgusti asendatakse uue leed-valgustiga,” selgitas ta.

Tänavavalgustussüsteemi tsentraalset juhtimiskeskust ei tule. Interneti kaudu saab valgusteid juhtida mitmelt poolt, aga tänavavalgustus töötab ka pideva kaugjuhtimiseta kohapealse kontrolleri juhtimisel. Operatiivset juhtimist ja jälgimist hakkab korraldama Kuressaare Soojus.

“Tööde rahastamine sujub ja praegu kallinemist ette näha ei ole, kuigi seda ei saa välistada. Lõplikult selgub see ikkagi projekti lõpuks,” arvas Jaan Mehik.

Kuressaare linna panus on ca 500 000 eurot, projekti kogumaksumus on aga ca 3,8 miljonit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 094 korda, sh täna 1)