Linna veevärgi uuendamise hankele tuli 22 pakkumist (2)

Kuressaare ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rekonstrueerimise projekti ehitus- ja projekteerimistööde riigihankele laekus 22 pakkumist.

Hange oli jaotatud kolmeks osaks, millest esimesed kaks puudutasid tänavatorustike ja kolmas osa siibrisõlmede rekonstrueerimist.

Pakutud hindade vahemikud olid vastavalt 310 000–713 000 (12 pakkujat), 560 000–1 100 000 (5 pakkujat) ja 730 000–1 400 000 eurot (5 pakkujat). Pakkujate seas oli ka üks kohalik ehitusettevõte.

AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liikme Ain Saaremäeli sõnul oli pakkumiste arv ootuspärane. «Edukad pakkumused selguvad kuu jooksul ja tööd algavad kohe, kui ilmad on sobilikud, eeldatavalt märtsis,” ütles Saaremäel ja lisas, et pakkumiste hinnad on madalamad, kui prognoositud.

Septembris kirjutas Saarte Hääl, et projekti kogumaksumus on 2,56 miljonit eurot, millest 75% tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist, ülejäänud neljandiku katavad Kuressaare linnavalitsus ja Kuressaare Veevärk. Kõige madalamate pakkumiste kogusumma on aga 1,6 miljonit eurot.

Saaremäel ütles, et projekti tööd jagati kolme ossa pakkumishindade riskide maandamiseks ja konkurentsi elavdamiseks. “Varasem kogemus on näidanud, et hinnad kipuvad pakkumistes olema suuremad, kui algselt prognoositud. Seekord oli siiski vastupidi,” lisas Saaremäel. Kolm eraldi osa võimaldab Saaremäeli sõnul kaasata ka kolm peatöövõtjat. “Iga lepingu maht on väiksem ja lubab eeldada, et selle aasta lõpuks on tööd lõpetatud,” selgitas Saaremäel hanke osadeks jaotamise eeliseid.

Millises järjekorras töid alustatakse, selgub pärast lepingute sõlmimist. Saaremäeli sõnul arvestatakse ka linnas toimuvate suviste üritustega. Kokku rekonstrueeritakse Kuressaares umbes 7 km torustikku. Tööd puudutavad järgmisi tänavaid: Abaja, Aia–Pikk, Aiandi, Kalevi põik, Karja, Koidula, Luha, Marientali, Marientali–Mooni, Mereranna, Mooni, Pargi, Pihtla, Pihtla–Talve, Pikk, Pikk–Kopli, Raja, Ranna, Ravila, Rootsi, Talli, Tallinna, Talve, Tolli, Vahtra, Vallimaa, Voolu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 440 korda, sh täna 1)