Laiast ilmast Kuressaarde kultuurielu korraldama

HAKKAMIST TÄIS: Lavastajaharidusega Mari-Liis Pärn on kultuurikorraldaja tööülesannete osas põnevil ja tahtmist täis võimalikult palju korraldada ja organiseerida. Lavastamine ootab vahepeal lihtsalt oma aega. Foto: Tambet Allik

HAKKAMIST TÄIS: Lavastajaharidusega Mari-Liis Pärn on kultuurikorraldaja tööülesannete osas põnevil ja tahtmist täis võimalikult palju korraldada ja organiseerida. Lavastamine ootab vahepeal lihtsalt oma aega. Foto: Tambet Allik

Aasta algusest on Kuressaare Kultuurivara peres uus liige – kultuurikorraldaja Mari-Liis Pärn. Walesis lavastajaks õppinud pärnakas on uueks väljakutseks valmis.

24-aastane Mari-Liis Pärn ongi Pärnust pärit. Eelnevalt töötas ta poolteist aastat Pärnus ühes uues väikses teatris nimega Pro Teater. “Aga tulin sealt ära ja parasjagu otsis Kuressaare Kultuurivara just kultuurikorraldajat ja nii ma kandideerisin,” rääkis Pärn.

Esimene ülesanne – vastuvõtt!

See polnud küll päris sajaprotsendiliselt see, mida noor ja hakkaja Mari-Liis enda jaoks plaaninud oli, aga kui ta Kuressaarde tööintervjuule tuli, sai ta juba aru – see ongi praegu see kõige õigem töökoht.

“Pealegi on see töö praegu pooleteiseks aastaks. Ma tulin ju n-ö asendama,” märkis Pärn, kes asendab lapsehoolduspuhkusele läinud Maris Rebelit.

Mari-Liis Pärna eesmärk on Kuressaares töötades oma korraldajaoskusi kindlasti suurendada ja väärt teadmisi juurde hankida. “Väga ideaalne töö praegusel ajaperioodil minu jaoks!” rõõmustas Pärn.

Esmaspäeval esimest päeva tööl olnud Mari-Liis naeris, et ega ta esialgu sajaprotsendiliselt teagi, mida kõike kohalik kultuurikorraldaja tegema peab, aga nii palju, kui ta seni aru saanud on, jätkub ülesandeid seinast seina. “Praegu näiteks on mu esimene ülesanne Kuressaare linnapea vastuvõtu korraldamine, mis toimub juba järgmisel nädalal,” märkis ta.

Et vastuvõtuni on tegelikult jäänud vaid loetud päevad, tunnistas Pärn, et väga suur töö on juba enne teda ses osas ka tehtud. Temale jääb teha ülejäänu. “Üksi ma nii lühikese ajaga nii suurt üritust korraldatud vist ei saakski,” arvas ta. “Aga esimese kogemusena on see väga hea.”

Hariduselt on Mari-Liis Pärn hoopis lavastaja ja näitekirjanik ning selle eriala omandas ta Walesis. Kooli lõpetas ta seal 2013. aastal, misjärel tuli Eestisse tagasi.

“Mul tekkis kohe hea kontakt Pärnu kultuuriinimestega ja sealt edasi Pro Teatriga, aga nemad liikusid siiski teise suunda ja nii pidin vastu võtma otsuse lahkuda,” rääkis Pärn. Midagi negatiivset selle äratuleku juures siiski ei olnud. “Sain väga hea kogemuse sealt,” kinnitas Mari-Liis.

Lavastamine ootab oma aega

Lisada võib, et lavastamisest ei ole Mari-Liis Pärn kohe kindlasti täielikult loobunud. See lihtsalt ootab nüüd veidi oma õiget aega.

Saaremaaga Pärnust tulnud noorel kultuuritöötajal varem mingeid kokkupuuteid olnud ei ole. “Vaid umbes kuu enne töökuulutuse nägemist olin käinud Kuressaares puhkamas. Siis ma mõtlesin, et tahan just Kuressaarde puhkama tulla, justkui oleks kõike seda ette tundnud,” märkis Mari-Liis.

Kuressaare kultuurieluga on ta seni vaid nii palju kokku puutunud, kui on internetist uurinud. “Praegu ma ses osas väga teadja inimene pole, aga eks ma nüüd sellega tegelengi,” nentis vastne kultuurikorraldaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 019 korda, sh täna 1)