Nädalavahetuse tormituul vaid paitas Saaremaad (FOTOD)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Reedel kell 15 Roomassaares 24,5 meetrit sekundis puhunud edelatuul pööras läände ja saavutas Sõrves kell kuus hommikul kiiruseks 26,7 meetrit sekundis. Kuigi ennustuste kohaselt orkaanimõõtu torm jäi kardetust nõrgemaks, viis see taas mitmest kodust elektri, murdis puid ja lammutas korstna. Samas ei kaasnenud tugeva tuulega erilist veetaseme tõusu.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kaisi andmetel said päästjad tormiga seoses kaks väljakutset. Reedel kell 14.47 teatati murdunud puust Kuressaares Vahtra tänaval. “Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et murdunud puu on Aia ja Ravila tänava vahelisel lõigul üle tee kukkunud ja ripub osaliselt elektriliinides. Ohtu ei olnud, päästjad puhastasid sõidutee ning kui elekter oli liinidest välja lülitatud, siis eemaldati ka oksad liinidest,” rääkis Kais.

Laupäeval kell 13.36 teatati päästjatele, et Kuressaares Tehnika tänaval on kortermaja korstnast kukkunud telliskivi. “Keegi viga ei saanud, korstna parandamisega tegeleb korteriühistu,” ütles pressiesindaja.

Lisaks lükkas tuul reedel Kadaka tänaval ümber puu, mis kukkus kahekordse maja katusele, lõhkudes teise korruse akna. Eile saagisid päästjad kaheharulise puu mõlemad harud juppideks, sest puu teine haru oleks langedes ulatunud tänavale. Töödel kasutati päästeameti korvtõstukit.

Majaomanik Enno Kermik muretses ka teiste maja ümber kasvavate kaldus puude pärast. “Tegemist on selgelt üle kasvanud puudega. Linnas ei saa metsa kasvatada,” ütles Kermik, kes oleks valmis mahavõetavate puude asemele uued istutama. “Eks me räägime sellest veel edaspidi,” oli ta optimistlik.

Üle tänava asuva maja väravas päästetöid pildistanud noormees osutas aga tänava ääres kasvavale kaldus kasele. “Tuulega see kõikus ikka päris kõvasti. Kui midagi juhtub, siis ega need traadid teda kaua üleval hoia. Kukub meie maja peale,” oli ta mures tulevaste tormide osas.

Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Kaarel Kuusk ütles, et 2. jaanuaril alguse saanud torm tekitas Saaremaa majapidamistes kolme päeva jooksul 2815 voolukatkestust. “Kõik katkestused suutsime pühapäeva õhtupoolikuks kõrvaldada,” kinnitas Kuusk.

Üle Eesti tekitas torm kolme päevaga ligikaudu 23 500 voolukatkestust, mis eilseks olid kõrvaldatud. Enim olid tormist mõjutatud Harju-, Lääne-Viru- ja Saaremaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 476 korda, sh täna 1)