Uus aasta algas põlenguga (FOTOD) (14)

RAKETT SÜÜTAS MAJA? On väga tõenäoline, et mõni mõnesaja meetri kauguselt õhku lastu rakett süütas turismitalu rookatuse. Foto: Irina Mägi

RAKETT SÜÜTAS MAJA? On väga tõenäoline, et mõni mõnesaja meetri kauguselt õhku lastu rakett süütas turismitalu rookatuse. Foto: Irina Mägi

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe oli eile veendunud, et veerand tundi pärast aastavahetust Lahetagusel puhkenud tulekahju sai alguse katusele lennanud uusaastaraketist.

“Vahel piisab ämbritäiest veest ja meile jääb vaid katus üle kontrollida. Seekord avastati tuli ilmselt hiljem või oli tegemist võimsama raketiga,” oletas Lindmäe eile Kadi raadio saates „Keskpäev“ esinedes.

Lindmäe hinnangul oli Kuressaares sel aastal siiski vähem valesti lastud rakette kui tavaliselt.

Siiski teatati päästjatele kell 1.13, et Toris põlevad tänava peal ilutulestikukarbid. Kuressaares valves olnud Orissaare päästemeeskond kustutas põlengu. Väljakutseid oli päästjatel ajavahemikus 31. detsember kuni 2. jaanuar Saare maakonnas kolm.

Häirekeskusele teatati tulekahjust Salme vallas Lahetaguse külas uusaastaööl kell 00.19.

Kõigepealt jõudis kohale Kihelkonna, siis Kuressaare paakauto. Seejärel Karala ja Salme vabatahtlikud ning lõpuks Võhmalt ka Kuressaare põhiauto. Võhmal oli sel hetkel tulekahju väljapool hooneid. Kustutusvett võeti lisaks lähedalt olevast kraavist.

Kui päästjad kohale jõudsid, põles Saaremaa Ökoküla turismitalule kuuluv kahekorruseline puidust rookatusega hoone mõõtudega 6×15 meetrit lahtise leegiga.

Tulekahju lokaliseeriti kell 1.40. Tules hävisid hoone katus ja sisustus, püsti jäid vaid seinad. Siiski õnnestus ära hoida tule levik lähedal asuvatele hoonetele.

Kustutustöödel osales kuus meeskonda: neli kutselist ja kaks vabatahtlikku komandot. Kustutustööd lõpetati kell 4.07 varahommikul. Inimesed põlengus kannatada ei saanud. Tulekahju tekke põhjuse selgitab välja menetlus.

Päästetööde juht operatiivkorrapidaja Mihkel Kombe ei kinnitanud ega lükanud ümber versiooni rookatusesse kukkunud ilutulestikuraketist.

Sündmuskohal käinud fotograafi Irina Mägi sõnul üüris maja Lätist Saaremaale aastavahetust tähistama tulnud seltskond.

„Ühe mehe sõnul käisid nad mere ääres, umbes 200 meetri kaugusel, rakette laskmas. Tagasi tulles oli majas tunda kõrbelõhna,“ rääkis fotograaf.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 549 korda, sh täna 1)