Lotofirma lõpetas (1)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Aasta viimasel päeval lõpetas töö OÜ-le M.S.I. Loto kuuluv Rae poe lotopunkt. Kinni pannakse ka firma Tooma poes, Orissaares ja Kihelkonnal asuvad müügikohad.

32 aastat lotomüügiga tegelenud Ivar Metsküll (fotol) ütles, et sulgemise põhjuseks ei ole inimeste vähene huvi lotomängude vastu, kuid kasumlik ei ole see äri sellegipoolest. „Lõputult peale maksta ei saa,” vihjas ta sulgemise põhjusele. „Loto ei kao kuhugi, ainult meie lõpetame,“ lisas ta. Kihelkonnal võtab nende müügipunkti tõenäoliselt üle kohalik erapood.

“Kõigepealt tulid suured poeketid. Eesti Lotol on loomulikult lihtsam asju ajada suurtega, kes tegutsevad üle Eesti. Lisaks võtavad pangad nüüd sularaha käitlemise eest vahendustasu. Ka rent tõuseb pidevalt,” selgitas Metsküll. Müügipunktide töötajad on peamiselt pensionärid, kes tegid seda tööd rohkem suhtlemise kui raha pärast.

Kui eelmise sajandi 80. aastate alguses alustati, müüdi sõiduautost Sprindi pileteid. “Kaks külgkorviga mootorratast tuli Saaremaale,” meenutas Ivar Metsküll. Mõni mees läinud toona nii hasarti, et ostnud kohe karbi pileteid korraga. Krooniajal on Saaremaal võidetud 1,4 miljonit. “Midagi täpsemat ma paraku öelda ei tohi,” muigas Metsküll.

Tippajal jätkus lotomüügikohti Kuivastust Salmeni. Online-signaal tuli Orissaare masti ja igal punktil oli siis oma saatja.

Ivar Metsküll võttis tehtu kokku nii: “Tore on olnud. Eriti vahva oli alustada. Inimeste jaoks on võit alati kena asi. Võitjad tõid müüjatele kommikarpe ja šampust.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 908 korda, sh täna 1)