Jahimehed praegu enam hunte küttida ei tohi (6)

Vana-aasta viimasel päeval laskis Orissaare jahimeeste seltsi juhatuse liige Jürgen Haamer Orissaare vallas Öörikul isase hundi. Seega on Saaremaale eraldatud kuus hundiküttimise luba nüüd otsas.

“Sai jah käe valgeks,” ütles Jürgen Haamer. Ta lisas, et hundi laskis ta maha enam-vähem samas piirkonnas Öörikul, kus sama jahiseltsi juhatuse liige Hinnar Kuuder oli kaks päeva varem võsavillemi tabanud.

Suurest jahitornist märkasid jahimehed algul nelja hunti, keda piirama asuti ja kellest üks sai tagumisse kintsu kuuli. “Me hakkasime teist aju lõpetama, arvasime, et ei saa midagi, aga kui hakkasime ära tulema, siis leidsime värske verepritsemetega jälje ning organiseerisime kiiresti mehed ümber,” rääkis Haamer.

Tema sõnul liikust hunt sellest paigast, kus ta haavata oli saanud, umbes 3–4 kilomeetrit edasi ja tabati lõpuks Ööriku surnuaia tagusest piirkonnast kilomeeter maad Liigalaskma küla poole. “Kuna oli näha, et ta oli kergelt pihta saanud, siis oli kindel soov ta kätte saada,” ütles Haamer.

Vana-aasta viimasel päeval toimunud hundijahil osales 30 meest Valjala, Pöide, Orissaare ja Muhu jahiseltsist. Jahimeeste hommikuse luure andmetel on sealkandis metsatukkades liikumas kaheksa hunti. Üks neljane punt, üks kolmene ja üks üksik hunt. Jürgen Haamer möönis, et hundid on sealkandis kuidagi paikseks jäänud. “Ju siis on süüa piisavalt,” arvas ta. Seda, kas tegemist oli isahundi või kutsikaga, ei osanud Jürgen Haamer enne tulemuste teada saamist öelda, kuid lisas, et tegemist oli 40-kilose isahundiga.

Saarte jahimeeste seltsi juht Ilmo Torn ütles, et nad üritavad nii kiiresti kui võimalik paari-kolme hundiluba veel saada. Keskkonnaameti jahinduse spetsialist Ivar Marlen nentis, et seda, kui palju lube on võimalik saarlastele juurde anda, on veel vara öelda. “Mehed on hakkamist täis ning loodetavasti saab peagi lube juurde,” lausus Jürgen Haamer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 593 korda, sh täna 1)