Päästeamet soovitab saabuva tormi ajal toas püsida

Riigi ilmateenistuse andmetel lubatakse täna õhtuks tugevat tuult ning merevee taseme tõusu. Päästeamet soovitab sellega seoses võimalusel vältida õues liikumist. Tervist või elu ohustavatest olukordadest tuleb teavitada hädaabinumbril 112.

Tuul pöördub õhtul saartest alates läände ja loodesse ning püsib tormisena, puhangud ulatuvad 28-32 m/s. 3. jaanuari öösel jätkub lääne- ja loodetuule torm, rannikul ulatuvad puhangud 28 m/s, Saaremaa läänerannikul, Hiiumaal ja mandri looderannikul 32 m/s.

Päästeamet soovitab tormi ajal püsida siseruumides ning lükata edasi planeeritud väljasõidud. Väljas liikudes ja autoga sõites tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, kuna tormiga võib murduda puid. Üleujutuspiirkonnas liikudes tuleb arvestada sellega, et sõidukiga liiklemisel tuleb olla ettevaatlik, kuna pole teada, mis olukorras on vee all olevad teed.

Päästeamet palub vältida niinimetatud katastroofiturismi võimalikesse üleujutuspiirkondadesse, kuna see võib olla ohtlik ning takistada operatiivteenistuste tegevusi.

Hädaabi saamiseks ning otsest ohtu kujutavatest purustustest teatage hädaabinumbril 112. Elektrikatkestustest tuleb teatada Elektrilevi rikketelefonil 1343.

Infot tormi tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel saate maanteeinfo numbrilt 1510, samale numbrile võite teada anda ka teele langenud puudest, mis liiklust oluliselt ei takista.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 510 korda, sh täna 1)