Võrkpallikarika võitjad on Kaarma ja Avos (5)

POMMLÖÖK: Johan Vahter Kaarma võistkonnast on teele saatnud järjekordse pommlöögi. Foto: Alver Kivi

POMMLÖÖK: Johan Vahter Kaarma võistkonnast on teele saatnud järjekordse pommlöögi. Foto: Alver Kivi

Kuressaare spordihoones selgusid pühapäeval maakonna karikavõitjad võrkpallis: meeskondadest tuli võitjaks Kaarma ja naiskondadest Avos.

Meeste karikavõistluste finaalis alistas tiitlikaitsja Kaarma Javicari 3 : 1 ja tuli võitjaks kolmandat korda järjest. Kaarma kapten Eldur Torn märkis, et vaatamata järjekordsele karikavõidule on konkurents maakonna võrkpallis siiski tihe.

“Teadsime, et tulevad rasked mängud ja esikohas ei saa kindel olla. Üritasime anda vähemalt kõva lahingu,” lausus ta.

Kuigi Kaarma pidi mängima ilma mitme oma liidrita, kontrollisid finaali siiski nemad. Esimeses geimis saadi kiirelt 6 : 0 ette ja see võideti 25 :1 5. Javicari meestel ei õnnestunud pea mitte midagi, samal ajal kui Kaarma mehed “pommitasid” enesekindlalt. “Olime mänguks korralikult valmis,” rääkis Eldur Torn, kelle sõnul oli plaan minna kohe täiega peale ja mitte lasta vastasel hoogu sisse saada.

Javicari kapten Kaimar Lomp põhjendas ebaedu mängijate uue asetusega, sest see nõudis harjumist ja põhjustas ebakõlasid. “Teises geimis jätkasime poolfinaalis sissemängitud asetusega,” märkis ta.

Ja edu tuli. Lisaks paremale rünnakule hakkasid ka servid hästi minema. Schenkeri liigas Järvamaa võrkpalliklubis mängiva Siim Põlluääre tugevad hüppelt pallingud surusid vastase maha. Tänu Karl Tartese rünnakule võideti geim 25 : 22.
“Meie plaan oli mängida head blokki ja kaitset ning kui need töötasid, tuli meil mäng ka välja. Meie rünnak oli stabiilne, aga vastane tõi kaitses palju palle üles,” rääkis Kaimar Lomp.

Vahelduva eduga

Kolmandas geimis jagus tasavägist mängu seisuni 15 : 15, siis läks Kaarma Egert Aderi servidest 19 : 15 juhtima ja tiitlikaitsja võitis geimi tänu Villu Vahteri pommlöögile 25 : 20.

Kui Kaarma juhtis neljandas geimis juba 16 : 10, tundus, et mäng on tehtud. Javicari mehed aga nii ei arvanud. Üha enam toetuti oma liidrile Siim Põlluäärele, kes sai oma servide ja teravate rünnakutega meeskonna uuesti tööle. Nii jõuti viigini 24 : 24 ja 25 : 25, kuid lõpus olid Kaarma mehed siiski kindlamad. Nad võitsid geimi 27 : 25 ja mängu 3 : 1.

“Tundus jah, et geim on käes, kuid oli teada, et mõõn võib tulla, ja nii läkski,” märkis Eldur Torn. “Ei oleks uskunud, et lõpp läheb nii raskeks, aga õnneks tulime sellest seisust välja. Siim Põlluäär oli meie suurim peavalu, kellega meil tuli arvestada.”

Kaimar Lombi sõnul vääris Kaarma võitu, sest neil oli rohkem tahtmist ja Javicari mäng lagunes teatud hetkedel ära. “Üldiselt võib rahule jääda,” tunnistas ta.

Reedel mängitud poolfinaalid olid ühepoolsed. Kaarma võitis Spordikooli 3 : 0 (25 : 18; 25 : 18; 25 : 20) ja Javicar alistas Silvestoni 3 : 0 (25 : 16; 25 : 20; 25 : 15).

Kaarma mängis koosseisus Villu Vahter, Taavi Prei, Tom Torn, Egert Ader, Joonatan Usin, Frederik Kalmberg, Joonas Lõbus, Vaano Viik, Andre Sõrm, Kristjan Lepp ja Eldur Torn.

Naiste karikas Avosele

Naiste finaalis võitis Avos kindlalt 3 : 0 Leisit. “See on kindlasti tähtis võit,” tunnistas Avose naiskonna eestvedaja Kristi Põld. “Karikas tuli päris kindlalt ja tänu sellele, et oleme palju kokku mänginud, kuna osaleme sama võistkonnaga ka rahvaliigas.”

Leisi naiskonna üks liidreid, meistriliigas Tartu Ülikooli naiskonnas mängiv Kadi Mägi oli pettunud. “Karikavõit oleks olnud väga tähtis,” tunnistas ta, lisades, et sel aastal tuldi finaali väga suure tahtmise ja sooviga see karikas ära võtta.

“Paar korda aastas saame ju kokku. Võib-olla on pettumus ka sellepärast suur, et eile õnnestus kõik nii hästi. Aga läks nagu eelmisel aastal, kus me finaalis jälle kaotasime.”

Tasavägist mängu jagus vaid esimesse geimi, mille Avos võitis 25 : 23. “Läksime ikka võitma ja täiega mängima, sest me teadsime, et nad on kõik hingega tüdrukud ja tugevad vastased. Aga algul ei saanud me servi kätte ja kohati oli see neil päris tugev,” tunnistas Kristi Põld. Kaks järgmist geimi olid aga ühepoolsed. Teises sai Avos algedu 11 : 3 ja võitis 25 : 11. Kolmandas oli tasavägist mängu seisuni 7 : 6, siis läksid Avose naised juhtima ja võitsid geimi 25 : 15.

Kadi Mägi ei osanud öelda, miks mäng selliseks kujunes. “Eile tegime nii ilusat mängu, aga finaalis ei saanud ennast jälle käima,” kurtis ta. “Kuidagi kõik kolm geimi oli nii. Reedel tegime üsna palju serviga ära, täna ei saanud üldse midagi.”
Kristi Põld ütles, et kuna Avosel blokk toimis, siis Leisi ei saanudki eriti löögile. “Nende meistriliiga mängijad Kadi Mägi ja Maali Kanemägi (TTÜ) saime ilusti kinni ja nii see võit tuli,” leidis ta.

Karikavõistlustel osales kokku viis naiskonda, kes mängisid reedel üheringilise põhiturniiri, mille kaks paremat said finaali. Kristi Põld ütles, et üldine tase on hea ja ühtlane, sest enamik põhiturniiri mänge lõppes tulemusega 2 : 1.

“Viis naiskonda ei ole päris optimaalne ja usun, et kevadel on juba üks rohkem,” lausus ta. “Meil oli sellel turniiril päris palju kõrgliiga mängijaid puudu ja kui nemad siia tulevad, siis saame rohkem võistkondi kokku.”

Avos mängis koosseisus Kristi Põld, Andra Mesila, Raili Sepp, Marju Selberg, Kristel Gull, Janne Järvalt ja Piret Prangel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 386 korda, sh täna 1)