Tiidus kodusaarele hääli noppima (32)

REFORMIERAKONNA VÄRVIDES: Jalgpalliklubi FC Kuressaare kolla-siniseid univorme kandvad Kalle Laanet ja Urve Tiidus veavad ühiselt Lääne-Eestis Reformierakonna valimisvankrit. Foto: Raul Vinni

REFORMIERAKONNA VÄRVIDES: Jalgpalliklubi FC Kuressaare kolla-siniseid univorme kandvad Kalle Laanet ja Urve Tiidus veavad ühiselt Lääne-Eestis Reformierakonna valimisvankrit. Foto: Raul Vinni

Reformierakond tõi riigikogu valimistel niigi tugevate kandidaatidega mehitatud Lääne-Eesti ringkonda kandideerima ka Urve Tiiduse. Endine Kuressaare linnapea pidi esmalt kandideerima oma sünnimaakonnas Raplamaal.

Sõrve maantee äärsel karjamaal on juba mõned päevad üleval plakat, millel ilutseb kolm reformierakondlast: Kalle Laanet, Lauri Luik ja Kairi Uustulnd. Kuigi oravapartei pole oma kandidaatide järjestust ametlikult kinnitanud, olid just need kolm püünele toodud.

Nüüd selgus, et esinumbriks tõsteti siiski Urve Tiidus ja Kairi Uustulnd langes kolmandalt kohalt suisa viiendaks. Temast ettepoole tõsteti ka hiidlaste Tarmo Mänd.

Urve Tiidus ütles Saarte Häälele, et esmalt paluti tal tõepoolest kandideerida Harju- ja Raplamaal ja nii plaane ka sätiti. “Aga nagu ikka, elu on muutustes, ka valimiste-eelne meeskonna kujunemine. Nii et nüüd kandideeris siis ikkagi koduringkonnas,” nentis Tiidus.

Ta lisas, et seni on ta alati siinses ringkonnas kandideerinud. “Kodukandist valiti mind parlamenti ja selle mandaadiga sain aasta tagasi valitsuse liikmeks,” ütles Tiidus, rõhutades, et kõik ta juured on siin. “Olen endiselt kuressaarlane ja mul pole plaanis saarelt ära kolida,” kinnitas ta.

Erakonna peasekretär Martin Kukk märkis, et Tiiduse tõid koju saarlased ise. “Saaremaa piirkonnaorganisatsioonid soovisid teda siiski oma ringkonda,” andis Kukk mõista, et kui saarlased poleks Tiidust siia tahtnud, oleks ta ehk ikkagi mandril kandideerinud.

Kalle Laanet, kes nüüd taandus teiseks numbriks, sõnas, et tal on hea meel Urve Tiiduse kandideerimise üle siinses ringkonnas. “Saame välja minna tugevaima võimaliku meeskonnaga, et saavutada parim valimistulemus,” ütles Laanet. Saarlastest on Reformierakonna nimekirjas siin veel kandideerimas seitsmenda numbrina Koit Kelder.

Oma nimekirjad on välja käinud ka kõik teised suuremad erakonnad. Üllatuslikult on kahes neist eesotsas siinkandis täiesti uued tulijad.

Juba ammu teadaolevalt on Keskerakonna esinumber Enn Eesmaa. Esimese saarlasena on nimekirjas kolmandal kohal Janne Nurmik. Kuues on Mart Mäeker ja seitsmes Harald Tõru.

Sotside esinumbrina läheb siin ringkonnas riigikogukohta püüdma Kuressaare linnapea Hannes Hanso. Sotside üllatus on neljandale kohale paigutatud Veeve Kaasik, talupidaja ja taimekasvatuskonsulent Pihtla vallast. Kolmanda saarlasena on kaheksandal kohal Raimu Aardam.

IRL-i esinumber siinmail on Raivo Aeg. Number kaks on Tõnis Palts ja kolmanda saarlasena number neli Kaido Kaasik.

Pisemate erakondade kohta on teada, et Eesti Vabaerakonnaga on riigikokku kandideerimas Enn Meri. Oma kandideerimist on kinnitanud ka Olev Ait.

Riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 810 korda, sh täna 1)