Linnavalitsus kutsub taas üles linlaseks hakkama (16)

Aastalõpu eel on Kuressaare linnavalitsus otsustanud sarnaselt läinud aastal väljahõigatud üleskutsega linnaelanike tähelepanu pöörata sellele, et Kuressaares elades peaks end linna ka sisse kirjutama.

“Kuressaare on kõige lahedam linn Eestis,” põhjendas linnapea Hannes Hanso. Siin on linnapea sõnutsi head koolid, pole probleeme lasteaiakohtadega ning ainsad “liiklusummikud” on reede õhtul kaubanduskeskuse kassades. “Pluss palju värsket õhku ja ideaalsed sportimisvõimalused.”

Linnavalitsus leiab, et iga inimene on Kuressaarele väärtuslik. Registreerides end kuressaarlaseks, panustatakse meie kõigi heaolusse, paremasse elukeskkonda ja linna arengusse. Linnavalitsus on oma üleskutses välja toonud, et iga Kuressaarde sisse kirjutatud keskmist palka teeniv inimene tähendab linnakassasse ligi 1000 euro lisandumist.

Väike arvutus näitab, et ka vaid kümne inimese linnaelanikuks registreerumine annab kokku summa, millega on võimalik päris palju korda saata – rajada näiteks mänguväljaku või muretseda kooli õppeklassile paarkümmend arvutit.

Kuressaare elanikuks olemisega kaasnevad linnavalitsuse kinnitusel kahtlemata ka hüved, mida linnal on oma inimestele pakkuda. “Väärtustame oma peresid ja lapsi, tõusval suunal on sünni-, ranitsa- jt toetused jpm.”

Elukoha saab registreerida internetis www.eesti.ee (vajalik ID-kaart ja kaardilugeja) või linnavalitsuse teisel korrusel ruumis 203. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Kuressaarlaseks saab end vormistada ka posti teel.

Kuressaare linnas elab rahvastikuregistri andmetel 1. detsembri seisuga 13 869 inimest. Ehkki linna elanikkonna vähenemine näitab juba mõnda aega aeglustumise märke, on elanike arv viimase kümne kuuga siiski 190 inimese võrra kahanenud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 904 korda, sh täna 1)