Kõljala külamaja avati kogu pere jõulupeoga (3)

Laupäeval avas kultuuriselts Kevade pidulikult Kõljala külamaja.

“Meil on nüüd üks suur unistus täitunud,” ütles seltsi esimees Silje Vaik. Ta lisas, et ega nad eelmisel aastal küll poleks osanud arvata, et saavad oma järgmise aasta jõulupidu nii suures saalis pidada. Teise rõõmsa üllatusena tuli seltsi jaoks see, et Eesti järgmise aasta riigieelarve regionaalsete investeeringute eraldistest on nende maja rekonstrueerimiseks tulemas 17 000 eurot. “See oli meie jaoks kohe täielik jõulukingitus,” kinnitas Vaik.

Avasõnad ütles pidulikul sündmusel Kevade seltsi juhatuse liige Veeve Kaasik, sõna võtsid ka Pihtla vallavanem Jüri Saar, Kõljala POÜ tegevjuht Tõnu Post, Helje Pent Saaremaa arenduskeskusest jt. Lindi lõikasid läbi vallavanem Saar, Tõnu Post, Silje Vaik ja Tallinna tehnikaülikooli orgaanilise keemia professor ja keemiainstituudi orgaanilise keemia õppetooli juhataja, Kõljalast pärit keemik Margus Lopp, kes oli ka külamaja rekonstrueerimise suurim eraisikust toetaja.

Kui eelmisel aastal tehti korda üks väikene saal, kuhu mahub inimest 30–40, siis nüüdne suurem saal mahutab üle saja inimese. Just nii palju rahvast oli laupäeval külamajja ka kokku tulnud. Lastele oli oma mängunurk ja kuusepuu väiksemas saalis, suuremas saalis lustisid täiskasvanud. Läbi astus ka jõuluvana. Esinesid Mari Sootsi rahvatantsijad ja line-tantsijad Pind Päkka rühmast. Tantsumuusikat tegi pillimees Tallinnast. Üles oli seatud sokinäitus ja toimus heategevuslik loterii, mille käigus koguti külaseltsile 300 eurot.

Külamajal on nüüd ka korda tehtud fuajee ja WC-d, vahetatud on aknad ja katuski korras. Silje Vaigu sõnul jääbki külamaja sealse kandi rahva majaks. Juba praegu käivad naised seal kord nädalas kangast kudumas ning plaanis on ka igasuguste ürituste korraldamine. Näiteks hakkab tunnustatud taimekasvatuskonsulent Veeve Kaasik juhendama lauatenniseringi. Lisaks pinksilaudadele on olemas koroonalauad. Koostööd tehakse Saarte nõuandekeskusega ja hakatakse korraldama õppepäevi. Plaanis on ka käima panna laste- ja noorteringid.

Ehitusplaanidest on seltsil järgmisena kavas ehitada valmis köök ja saun. “Kui saal olemas, ega siis köögita saa,” tähendas Silje Vaik.

Külamaja tegi korda Arens OÜ. Rekonstrueerimistöid toetasid Leader, Pihtla vald ja KÜSK.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 752 korda, sh täna 1)