Jõulud südames (2)

Viimaste päevade meelierutavaim küsimus on olnud, kas jõuluks tuleb ikka lumi maha. Justkui sõltuks jõulurõõm kõige rohkem ilmast.

Muidugi, õige jõuluilmaga seostub meil ikka lumesadu – tasakesi langevad helbed ja valge vaibaga kattuv maapind. Statistika järgi on aga vähemalt pooled jõulud meil siin saartel olnud mustad või rohelised – vastavalt sellele, milliseks keegi nad mõtleb.

Just mõtlemises ongi kõik kinni. Paar lehenumbrit tagasi ütles Pöide ilmahuviline Ernst Soo, et temale lumeta jõulud isegi meeldivad. On kergem kõndida ega ole vaja lund lükata. Mäletame ju kõik ka selliseid, veel paari aasta taguseid jõule, mil külateed olid hanges, sahamehed aga iga teed lahti lükkama ei jõudnud.

Püüdkem siis mõelda ka siis, kui see paljuoodatud lumi saartele ei jõuagi, jõulurõõm endale südamesse! Jõulud tulevad ju niikuinii. Ja tänavused koos neile järgneva nädalavahetusega on pikemad kui tavaliselt. Tervelt viis vaba päeva! Jõuab lähedastega koos olla, meelepärasega tegeleda ja võib-olla täita ka mõned antud lubadused.

Hea saarterahvas! Kauneid pühi teile ja oskust näha veidi ebameeldivateski asjades häid külgi!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 130 korda, sh täna 1)