Noorimad kuressaarlased said linnapealt sünnikirja (FOTOD)

TAGASI SAARELE: “Siin on hea elada,” kinnitasid Kaia ja Indrek Sink. Isa süles on 2-kuune Henri. Foto: Tambet Allik

TAGASI SAARELE: “Siin on hea elada,” kinnitasid Kaia ja Indrek Sink. Isa süles on 2-kuune Henri. Foto: Tambet Allik

Eile anti Kuressaare kultuurikeskuses pidulikult üle uute linnakodanike sünnikirjad ja toetused neile vanematele, kelle lapse sünd on registreeritud septembri-, oktoobri- või novembrikuus.

“Lapse sünd on ime ja praegu on siin 34 väikest imet,” ütles üritust juhtinud Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa, viidates, et just nii palju lapsi, 16 tüdrukut ja 18 poissi, on viimase kolme kuu jooksul sündinud.

Linnapea Hannes Hanso nentis, et temal on eriline päev: “Ma ei teagi, kas Kuressaare ajaloos on enne ette tulnud, et linnapea annab sünnikirja oma perele.” Sünnikirja andis talle ja tema abikaasale Riinale siiski kätte abilinnapea Madis Kallas.

Linnapea Hanso sõnul on Kuressaare linn laste kasvatamiseks üks paremaid kohti. On uued lasteaiad, Ristiku lasteaed on juba korras, Ida-Niidu lasteaia renoveerimine käsil ning tulevikus on plaanis korda teha kõik linna lasteaiad. “Töö ja karjäär on küll tähtsad, aga me peame oma aega ja karjääri ohverdama, et elu kestaks,” märkis linnapea, kutsudes üles eestlasi juurde tegema.

“Muidugi on Kuressaares hea elada,” kinnitasid 2-kuuse Henri vanemad Kaia ja Indrek Sink. Nemad elasid varem mandril, kuid suvel naasid Kuressaarde ja kavatsevad siia ka jääda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 653 korda, sh täna 1)