Aste tüdrukud räägivad omavahel jaapani keelt (13)

SALAKEEL: Kai-Riin Kaubi ja Mirelle Teern suhtlevad omavahel mõnikord ka jaapani keeles. Foto: Tambet Allik

SALAKEEL: Kai-Riin Kaubi ja Mirelle Teern suhtlevad omavahel mõnikord ka jaapani keeles. Foto: Tambet Allik

Teisipäeval Aste põhikooli raamatukogus oma esimese kunstinäituse avanud õpilastele Kai-Riin Kaubile ja Mirelle Teernile ei paku huvi ainult jaapani animatsioon ja kunst, vaid ka jaapani keel.

Mõlemad tüdrukud oskavad jaapani keeles öelda nii mõnegi lause. Idamaist keelt on nad õppinud omapäi ja keegi neid juhendanud ei ole. Ühiste huvidega tüdrukud kohtusid Aste koolis sel aastal.

Kai-Riin Kaubi 8. klassist rääkis, et tema õpib jaapani keelt animede ja draamade, millel on inglisekeelsed tõlked, abil. “Lihtsalt surfasin netis ükskord, sattusin anime peale ja hakkas huvitama,” selgitas Kai-Riin, kust tema huvi alguse sai.

“Joonistame, õpime keelt ja vaatame neid asju samal ajal.”

Mirelle Teern, kes käib 9. klassis, ütles, et temal on ka paar jaapani keele sõnaraamatut. Tulevikus soovib ta tõusva päikese maale elama asuda, mistõttu on tal kindel soov keel selgeks saada. Seetõttu õpib ta jaapani keelt nii tihti kui võimalik.

Nii Kai-Riin kui ka Mirelle õpivad koolis võõrkeeltena inglise ja saksa keelt. Paremini läheb neil oma sõnul inglise keeles. Pärast põhikooli lõpetamist tahab Mirelle edasi õppida Kuressaare gümnaasiumis, Kai-Riin pole oma otsust veel teinud, kas minna gümnaasiumisse või ametikooli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 964 korda, sh täna 1)