Uut valda juhib Andres Tinno (FOTOD) (10)

ESIMENE JÄÄDVUSTUS: Lääne-Saare valla juhte Urmas Lehtsalu ja Andres Tinnot kiirustas pildistama vallavolikogu liige Mart Maastik. Foto: Raul Vinni

ESIMENE JÄÄDVUSTUS: Lääne-Saare valla juhte Urmas Lehtsalu ja Andres Tinnot kiirustas pildistama vallavolikogu liige Mart Maastik. Foto: Raul Vinni

Oma teisel istungil valis Lääne-Saare volikogu ühehäälselt vallvanemaks Andres Tinno, kes kohe teatas ka oma mittekandideerimisest riigikogu valimistel.

Volikogu esimehe Urmas Lehtsalu poolt vallavanema kandidaadiks esitatud Andres Tinno valituks osutumises vaevalt et keegi kahtles. 18 kohal olnud volikogu liiget hääletasidki üksmeelselt Tinno poolt.

Oma kõnes ütles Andres Tinno, et kolme valla baasil uue valla ehitamine on väljakutse, mis tekitab aukartust. Ta märkis, et järgmisel kolmel aastal ootab valda ees struktuuri optimeerimine ning valla haridusvõrgu ülevaatamine uuenenud tingimustes, kus koostöö linnaga ei suju. Kindlasti tuleb Tinno sõnul üle vaadata valla osalemine näiteks Saaremaa omavalitsuste liidus ja muidugi tuleb hakata tegelema ühinemislepingusse kirjutatud Saaremaa ja ühe omavalitsuse teemaga.

Samaoodi ühehäälselt kinnitati ka vallavalitsuse koosseis, kuhu kuuluvad lisaks Tinnole Tiina Luks, Urmas Sepp, Helle Alas, Jaanika Tiitson ja Koit Kelder. Luks ja Sepp on ka abivallavanemad (loe ka repliiki lk 5). Tiitson ja Kelder on lihtsalt vallavalitsuse liikmed. Asendusliikmetena tulid volikogusse Urmo Talistu, Villi Pihl ja Annela Näälik.

Vallavolikogu määras vallavanemale ja valitsuse liikmetele tasu. Vallavanema palk on 2100 eurot kuus, Tiina Luks abivallavanemana saab 1800 eurot kuus, Urmas Seppa ja Helle Alast tasustatakse ametnikena. Koit Kelder ja Jaanika Tiitson saavad tasu 15 eurot tunnis. Andres Tinno sõnul on see valitsuse istungitel osalemise ja vajadusel täiendavate ülesannete täitmise korral.

Volikogu määras hüvitise ka volikogutöö eest. Volikogu esimehe hüvitis on 400 eurot kuus, aseesimees saab 200 eurot kuus. Volikogu liige saab istungil osalemise eest 50 eurot. Volikogu komisjoni esimees saab 150 eurot ja komisjoni liige 15 eurot. Erand tehakse vaid revisjonikomisjonile, mille liige saab 20 eurot.

Ametist lahkuvatele vallavanematele ja volikogu esimeestele määrati ka seadusest tulenev hüvitis. Tiina Luks sai 8502 eurot, Ülar Tänak 1152 eurot, Jaanika Tiitson 6632 eurot ja Mart Maastikule määrati 880 eurot, kuid ta enda sõnul loobub. Seadus lubab volikogul maksta hüvitist ka neile, kes jätkavad samas ametis. Tiina Luksi ettepanekul määrati Urmas Lehtsalule hüvitiseks 960 eurot ja Andres Tinnole 5400 eurot.

Volikogu valis ka komisjonide esimehed ja aseesimehed. Arengu- ja majanduskomisjoni juhib Mart Maastik ja aseesimees on Ülar Tänak. Hariduskomisjonis on Villi Pihl ja Liia Raun, kultuuri- ja spordikomisjonis Priit Penu ja Pille Mägi, külaelu komisjonis Tõnu Munk ja Mati Mägi ning sotsiaalkomisjonis Koit Voojärv ja Maret Metsmaa. Nüüd tuleb komisjoni juhtidel leida komisjonidesse ka liikmed. Ainsana valiti täies koosseisus revisjonikomisjon. Seda juhib Maidu Varik, aseesimees on Annela Näälik ja liige Arvi Hallik.

Andres Tinno tegi eile ka avalduse, et loobub kandideerimast riigikogusse. “Ma ei pea õigeks kasutada värskelt saadud mandaati hüppelauana riigikogusse,” ütles Tinno ja lisas, et pole selline mees kes kohe esimesel võimalusel jalga laseb.

Volikogu järgmine istung toimub 8. jaanuaril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 164 korda, sh täna 1)