Sulev Raudsepa kohtulood jõudsid raamatusse

Vandeadvokaadist kirjanik Sulev Raudsepp pani oma põnevad kohtulood raamatukaante vahele.

Raamatus on kümme kohtulugu, nii nõukogude kui ka Eesti Vabariigi ajast, millest osa ilmus mullu Saarte Hääles järjejutuna pealkirja “Vana advokaadi märkmed” all.

“Arvan, et nende lugude kirjutamiseks ja avaldamiseks annab mulle õiguse 40-aastane töötamine advokaadina ja osavõtt kõigest neis lugudes kirjeldatust,” ütleb autor raamatu eessõnas.

Raudsepa sõnul on kõik tema lugudes kirjeldatu tõesti toimunud, ta ei ole muutnud sündmusi ega asja õiguslikku lahendust, küll on aga omalt poolt lisanud kommentaare, kirjeldanud protsesside ajal valitsenud õhkkonda ja taastanud mälu järgi ka tegelastevahelise suhtlemise.

“Autor esitab oma nägemuse kohtupidamisest, järgides vanade roomlaste põhimõtet “vaidluses sünnib tõde”, mis peab olema ja on õigusemõistmise alustõde,” märgib Raudsepp.

Mõnigi lugu on seotud Saaremaaga. Loo “Kes tappis vanaema” sündmused vapustasid kümme aastat tagasi kogu Saaremaad ega ole siiani lahendust leidnud. “Üks asi on siiani vastuseta,” lõpeb Raudsepa lugu. “Kes tappis vanaema?“
Paljudes lugudes on tegelaste nimi muudetud, kaitsmaks nende privaatsust.

Raamatu andis välja kirjastusühistu Faatum TÜ. Toimetaja on Teet Kallas ja kujundaja Endla Tuutma.

1941. aastal sündinud Sulev Raudsepp on lõpetanud Leisi keskkooli (1960) ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna (1966). Pärast ülikooli tegutses mees siseministeeriumi uurijana. Alates 1975. aastast töötab Raudsepp vandeadvokaadina.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 467 korda, sh täna 1)