Orissaare kool otsib muusikali ideid

Orissaare gümnaasium kuulutas kooli 70. sünnipäevaks välja OG muusikali ideekavandite konkursi.

“Meil on nii head koorid, kõrgel tasemel solistid, muusikakool, ansamblid, traditsioonilised musapäevad,” loetles Orissaare gümnaasiumi direktor Marjana Prii. Ta jätkas, et kõik need head asjad on Orissaares olemas, aga selleks, et neid paremini eksponeerida, tuleks teha midagi, mis on päris oma.

Direktori sõnul on nad seda “päris oma” otsinud nii hoolekogu kui ka õpetajatega. “Ja heal tasemel muusika on see, mis on meie oma,” kinnitas ta.

Aastaid tagasi tegi kooli huvijuht Mare Noot muusikalise lavastuse, aga see ei olnud muusikal. “Nii et see on meie tõsine tahtmine – kooli juubeliks muusikal lavale tuua,” lausus Prii. Tema sõnul võivad kirjutada kõik, kel on häid ideid.

Direktor lisas, et lavastaja otsingutega nad ilmselt hätta ei jääks. “Meil on ju vilistlasi, kes töötavad teatrites, ja meie oma kooli huvijuht Mare on aastaid juhendanud MO-teatrit,” märkis ta.

Võiduidee autorile on preemiaks välja pandud 25 eurot. Summa kolmekordistub, kui ideekavandi põhjal alustatakse libreto kirjutamist ja lavastuse ettevalmistamist.

Kooli 70. sünnipäeva plaanitakse tähistada 2016. aasta suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 155 korda, sh täna 1)