Aasta mereline tegu – Alunaudi edukas tegevus (1)

Esmaspäeval kuulutasid Saaremaa merekultuuri selts ja selle tütarselts Salava aasta kõige tublimaks merelise tegevuse arendajaks Tornimäel asuva firma Alunaut OÜ.

Kohtumisel merekultuuri esindusega rõhutas firma tegevjuht Mark Muru oma töötajate tööle pühendumist ja head töökeskkonda uues tootmishoones.

Kui Salava mõni aasta tagasi firmat veel vanas majas külastas, siis tänaseks on töötingimused suuresti muutunud. Nüüd nägime väga tänapäevast tootmishoonet ja kõigiti läbimõeldud lahendustega ruumide paigutust hea töö tegemiseks.

Edukast tegevusest annab tunnistust ka soov rohkem inimesi tööle võtta, lisaks senisele 15-le võiks tööd saada veel kümmekond inimest. “Sinnapoole me püüdleme,” märkis Muru oma valdusi tutvustades.

“Meil on õnne olnud, aga oleme ka pingutanud ja leidnud oma alumiiniumpaatidele turgu Soomes, Rootsis, Saksamaal jm. 2014. aastal saime allhangete ja eriprojektide kõrval valmis ka oma disainiga seeriapaadimudeli. Selle viimase üle oleme eriti uhked,” rääkis firmajuht.

Nii saime põhjaliku ülevaate paadi sünniloost arvutis kuni selle valmimiseni töökojas. Alunaudi valimisel tunnustuse vääriliseks tuli kasuks ka Mark Muru osalemine kohalikus merepäästetegevuses.

“See käib kõigi laevaehitajate tööga kaasas. Teeme paate ja esmane on ikka ohutus. Olen kogu töömeheelu olnud seotud merega ja ka paadiehituses on esmane ohutus veekogudel. Päästeteenistusest osavõtt on au ja kohustus. Inimeste turvalisus on riigis väga oluline ja merel peab alati arvestama ka ilmaoludega. Toimub ettearvamatuid juhtumeid ja abi võib vaja minna igal hetkel, “ võttis Mark Muru selle teema kokku.

Alunaut OÜ tunnistati selle aasta alguses ka Saare maakonna aasta ettevõtteks.

Alunaudile pakkusid nominentidena väärilist konkurentsi Abruka päästejaama valmimine, Luksusjahi edukas majandustegevus ja TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskus. Kõigil neil on suur osa oma valdkonna, merelise tegevuse arendamisel ja kindlasti kuuleme neist ka edaspidi ning miks mitte ka merelise teo auhinna saajana.

Urve Vakker
Salava esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 371 korda, sh täna 1)