Lümanda koolipoisi mure läks hinge loodetust rohkematele (1)

Kui Saarte Hääl novembris esimest korda kirjutas Lümanda põhikooli kolmanda klassi poisi Fred Erik Kuivjõgi soovist pääseda kooli teisele korrusele teiste abita – Fred Erik liigub nimelt ratastoolis –, ei osanud koolipere lootagi sellist heategijate tulva.

Kool lootis annetustest kokku saada 15 000 eurot, et paigaldada kooli trepile ratastoolitõstuk, ent praeguseks on tõstuki jaoks kogunenud juba veidi üle 25 000 euro. Otsustas ju ka riigikogu tuleva aasta riigieelarve regionaalsetest toetustest anda 10 000 eurot just Lümanda koolile tõstuki jaoks.

Lümanda kooli direktor Liia Raun ütles, et praeguseks on lisaks riigipoolsele eraldisele laekunud 15 178 eurot annetustest. Ta märkis, et kui trepitõstuk eeldatavasti jaanuaris paigaldatud saab, kasutavad nad ülejäänud raha selleks, et tagada Fred Erikule tema erivajadusest tulenevalt võimalikult sobiv koolikeskkond.

“Me saame tasandada ruumide lävepakud, tagada iseseisva pääsemise majandushoones asuvasse tööõpetusklassi, kus Fredil algavad järgmisel aastal ainetunnid,” rääkis Raun. Klassidesse saab kool osta reguleeritavad ja Fred Erikule sobivad toolid ning kohandada tema vajaduste järgi ka tualettruumi.

Direktori sõnul panustab vajalikesse abivahenditesse kindlasti ka kohalik omavalitsus, et poisi kooliaeg järgnevate aastate jooksul probleemideta kulgeks. “Veel kord suur tänu kõigile toetajaile. Lõpetaksin annetajate sõnadega: “Küll unistused täituvad, kus nad pääsevad! Fred Erik trepist üles!””

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 730 korda, sh täna 1)