Karda või kahetse

Umbes nii võiks kokku võtta eile massimeediasse paisatud tormihoiatused. Saareelanike jaoks pole tormituul ehk nii suur uudis kui mandrirahvale. Vähemalt maapiirkonna elanikud on treenitud vastu pidama pikaajalisteks elektrikatkestusteks. Neil on tagavaraks varutud toitu, taskulampe ja natuke sularaha, sest pood ja pangaautomaat on kaugel.

Küll aga peavad muret tundma linnainimesed. Juhul kui Kuressaaret tabab ulatuslik elektrikatkestus, jäävad varsti tubades külmaks radiaatorid, kraanidest kaob vesi ja poes ei saa enam pangakaardiga maksta. Tõenäoliselt ei avane isegi elektroonilised poeuksed.

Loodetavasti selline stsenaarium käiku siiski ei lähe. Küll aga tasuks koju varuda joogivett, natuke toitu ja mitte parkida autosid suurte puude alla. Ning kui on kange kihu sõita mere äärde laineid uudistama, siis tasuks ettevaatlik olla ja kaaslasel silm peal pidada. Loodus ajab ju oma asju ega pruugi arvestada inimeste sooviga kunstfotosid teha.

Maakonna kriisikomisjon on tormiks valmis, aga tuleb kokku alles siis, kui olukord tõsiseks läheb. Sama soovitaks ka lugejatele: olge valmis, aga ärge kartke ette. Värskeid tormiuudiseid saate lugeda meie veebilehelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 230 korda, sh täna 1)