Naaber protestib Seebilõuka detailplaneeringu vastu (2)

Mustjala valla Panga küla Seebilõuka detailplaneeringule on esitatud vastuväide, mille autor on kõrval asuva maatüki omanik.

“Olen kategooriliselt sellisel kujul esitatud planeeringu vastu, sest see vähendaks oluliselt minule kuuluva kinnistu väärtust, kuna mereäärne ala songitakse üles ning rajatavate ehitistega takistatakse vaadet merele,” kirjutab maaomanik Mustjala vallavalitsusele.

Vallavalitsuse maanõunik Ilmar Pungar ütles, et vastuse saab maaomanik oma kirjale enne avalikku arutelu. Vastuväite sisu Pungar kommenteerida ei soovinud.

23. detsembril kell 11 toimub Mustjala vallavalitsuses Panga küla Seebilõuka detailplaneeringu avalik arutelu. Detailplaneeringu eesmärk on ajaloolise väikesadama taastamine. Lisaks suplus- ja telkimiskoha ning külaväljaku asukoha ja ehitiste planeerimistingimuste määramine.

Vajalikud kooskõlastused detailplaneeringu kehtestamiseks on saadud, kuid puudu on veel keskkonnaameti nõusolek ehituskeeluvööndi vähendamiseks. Ehituskeeluvööndi vähendamise luba on vallavalitsusel vaja aga seetõttu, et Seebilõukale saaks ehitada külakeskuse hoone ja külaplatsi ehitised. Sadamaehitiste ja veeliiklusrajatiste jaoks ehituskeeluvööndi vähendamist tarvis ei ole, seisab detailplaneeringu seletuskirjas.

Detailplaneeringu koostas Klotoid OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 896 korda, sh täna 1)