Linnavalitsus ähvardab 3000-eurose sunnirahaga (3)

Tiigi tänaval kaks korterit kokku ehitanud ja ruumid seadusevastaselt äripinnaks muutnud Kuressaare Kommunaalprojekti ähvardab nüüd juba konkreetne sunniraha nõue – 3000 eurot.

Varem on linnavalitsus mõista andnud, et kui korterites äritegevust ei lõpetata, võib kohaldada kuni 64 000 euro suurust sunniraha.

Tolli 12 / Tiigi 2 kinnistul on praegu detailplaneering, mis ei näe ette ärilist kasutust. Ometi kasutab Kuressaare Kommunaalprojekt neid ruume äripinnana. Selles veendusid isiklikult Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo ja ehitusjärelevalve spetsialist Aivo Kesküla. Linnavalitsus andis ettevõttele aega äritegevuse lõpetamiseks kuni tuleva esmaspäevani. Vastasel juhul peab firma linnatuludesse kohe maksma 3000 eurot.

Selleks, et firma võiks Tiigi tänava maja kahte korterit kasutada büroona, peaks kasutusloale jah ütlema kõik korteriomanikud ja seejärel saaks muuta ka maa sihtotstarvet, mis lubaks seal bürood pidada. Kõik korteriomanikud sellega aga nõus ei ole.

“Tundub absurdne olukord, aga tööd saavad mõlema poole juristid ja kohtud,” tõdes Aivo Kesküla.


PRESSINÕUKOGU OTSUS

Saarte Hääl rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Kuressaare Kommunaalprojekti juhatuse liikme Veljo Maripuu kaebust Saarte Hääles 11. detsembril 2014 ilmunud artikli “Linnavalitsus ähvardab 3000-eurose sunnirahaga” peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Kuressaare Kommunaalprojekt kasutab büroona kahte kokkuehitatud korterit elumajas, kus äritegevus ei ole lubatud. Seetõttu ähvardab Kuressaare linnavalitsus Kommunaalprojekti 3000 euro suuruse sunnirahaga.

Kuressaare Kommunaalprojekti juhatuse liige Veljo Maripuu kaebas pressinõukogule, et artiklis toodud linnavalitsuse ametniku seisukohas on mitu valeväidet ja -hinnangut. Kaebaja ei ole rahul, et leht ei küsinud arvamust Kuressaare Kommunaalprojekti esindajalt, kes oleks saanud selgitada, et korterite liitmine toimus kehtiva ehitusprojekti alusel ja kasutusloa muutmiseks on olemas enamuse naabrite nõusolek. Kaebaja hinnangul loob artikkel mulje, nagu oleks Kuressaare Kommunaalprojekt pannud toime seaduserikkumise ja kasutab kortereid ebaseaduslikult.

Saarte Hääl vastas pressinõukogule, et tegemist oli jätkulooga oktoobris ilmunule, kus kirjutati lahti probleemi olemus ja olid ka mõlema poole seisukohad. Leht märkis, et jätkulugu kajastas vaid 3000-eurose sunniraha küsimust.

Pressinõukogu otsustas, et Saarte Hääl rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2., mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Pressinõukogu hinnangul möönis ka leht ise, et tegemist on konflikti sisaldava materjaliga. Pressinõukogu leiab, et leht oleks pidanud andma kaebajale sõna, et kommenteerida ebaseadusliku ehitise süüdistust, ühtlasi viidata käimasolevale kohtuvaidlusele samas asjas.

Aivar Reinap
Pressinõukogu esimees

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 019 korda, sh täna 1)