Ajutine lasteaed saab lõpuks liiklusmärgid (4)

Ehkki Pargi tänaval asenduspinnal oleva Ida-Niidu lasteaia lapsevanemad pöördusid mureliku kirjaga sealse ohtliku parkimiskorralduse osas linnavalitsuse poole juba oktoobri lõpul, hakkasid asjad liikuma alles nüüd.

Saarte Hääles 27. novembril ilmunud uudises “Lasteaia asenduspind külvab liikluses segadust” juhtis lasteaia hoolekogu liige Airi Tsirp tähelepanu ohtlikule liiklusolukorrale Ida-Niidu lasteaia asenduspinna, mis asub Pargi tn 2, ümbruses.

Selleks ajaks oli ta linnavalitsuselt oma kirjale vastust oodanud pea kuu.

Linnavalitsus vastas siis, et liikluskomisjonis leiti, et probleem on olemas, kuid asendusülekäiguraja paigutamine ei tundunud otstarbekas, sest see võib segadust ja ohtlikkust hoopiski juurde tekitada.

“Olukorra uurimiseks tegid politsei ja Linnamajandus selle piirkonna tänavatel liiklusohtlikkuse seiret,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa. “Seire tulemusel nentis komisjon küll olukorra keerulisust, ent vajadust liikluskorralduse muutmiseks siiski ei nähtud ning politsei lubas olukorda jooksvalt jälgida.”

Airi Tsirpi selline lahendus ei rahuldanud ja ta lubas probleemi uuesti lasteaia hoolekogu koosolekul üles võtta.

Eelmisel nädalal käisid Kuressaare linnavalitsuse esindajad Pargi ja Pika tänava liikluse olukorraga tutvumas ning koos tõdeti, et olukord nõuab siiski kohest reageerimist.

“Laste ohutus on meie prioriteet ning samuti peab lapsevanemail olema võimalus laps lasteaeda viia ja sealt ära tuua,” ütles eilses linnavalitsuse pressiteates abilinnapea Taavi Kurisoo.

“Oleme saanud lapsevanemate huve silmas pidades ja ruumi juurde tekitamiseks Pikale tänavale parkinud ehitajatega kokkuleppele, et nad oma sõiduvahendeid tänavale enam ei jäta,” lisas ta.

Olukorra parendamiseks saab Pikal tänaval edaspidi parkida vaid ühel pool tänavat ning lähiajal paigaldatakse tihedama liiklusega Pargi tänavale autojuhte tähelepanelikkusele kutsuv lapsi kujutav hoiatusmärk.

Politsei ja linnavalitsus kutsuvad kõiki selles piirkonnas liiklejaid üles olema tähelepanelikud ja tuletavad meelde, et seal on lubatud sõita kiirusega 30 km/h. Lapsevanematele pannakse südamele, et ka nemad peavad oma sõiduki parkima eeskirjade kohaselt ja ohutuse tagamiseks tuleb autost väljuda tänavaääre poolsest küljest.

Pressiesindaja Geili Heinmaa arvas, et parkimiskorralduse muudatus peaks liiklusolukorda Pikal tänaval parandama.

“Tipptundidel võib liiklemine Pargi ja Pikal tänaval siiski ebamugavust põhjustada ja olla aeganõudvam, ent tegemist on ajutise olukorraga. Nii politsei- ja piirivalveamet kui ka Kuressaare linnavalitsus jälgivad kõnealuseid tänavaid edaspidi jooksvalt,” lubas ta.

Ida-Niidu lasteaed töötab Pargi tänava asenduspinnal selle õppeaasta lõpuni. “Sügiseks 2015 peaks uus lasteaiahoone Õie tänaval valmis olema,” sõnas Heinmaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 449 korda, sh täna 1)