Valjala jõulukohvik ja laat kogusid üle viiesaja euro

JÕULUKOHVIKUS: Vanaema Evi Marmor koos lapselaps Kris Marmoriga. Foto: Kristina Kretova

JÕULUKOHVIKUS: Vanaema Evi Marmor koos lapselaps Kris Marmoriga. Foto: Kristina Kretova

Eelmisel nädalal Valjala lasteaias toimunud heategevuslik jõulukohvik ja laat said tulu üle viiesaja euro.

“Üle ootuste hästi läks meil,” rõõmustas laada eestvedaja, lapsevanem Helina Mäekivi. Ta lisas, et rahvast oli palju ja osteti palju. “Rõõmustas ka see, et laadale tulid mitte üksnes need, kelle lapsed meie lasteaias käivad, vaid ka muud rahvast,” ütles Mäekivi.

Kahel päeval kokku külastas lasteaeda üle saja inimese. Laadal müüdi lapsevanemate ja laste ühist käsitööd, aga ka õunu, sibulaid, hoidiseid jm. Kohvikus pakuti lapsevanemate ja laste küpsetatud kooke, torte, küpsiseid, piparkooke.

Kolmapäeva ja neljapäeva peale koguti laadaga 254 eurot. Lapsevanemate koostöös korraldatud neljapäevaõhtune jõulukohvik müüs küpsetisi 262 euro eest.

Saadud raha läheb suures osas lasteaiale digiklaveri ostmiseks, ent osa sellest ka neli aastat tagasi loodud lasteaia Silmasära fondi, mis toetab laste teatrikülastusi.

Valjala lasteaia direktor Marina Tamm ütles, et ta on südamest tänulik neile lapsevanemaile, kes kulutasid oma aega ja parimaid oskusi nii laadakauba meisterdamiseks kui ka kohviku hõrgutisi küpsetades.

Valjala lasteaia laat toimus neljandat aastat, kohvik avati teist aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 569 korda, sh täna 1)