Linnapargis võeti kuuski maha (FOTOD) (3)

PLAANI JÄRGI: Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Katrin Reinhold jälgis eile pingsalt, et töömehed ikka õiged puud maha võtaksid. Foto: Tambet Allik

PLAANI JÄRGI: Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Katrin Reinhold jälgis eile pingsalt, et töömehed ikka õiged puud maha võtaksid. Foto: Tambet Allik

Ajaloolises Kuressaare linnapargis undasid eile hommikul saed ning vurasid ringi traktor ja veoautod. Linnamajanduse töömehed langetasid Allee tänava ääres kuusepuid.

Tükeldatud tüved laaditi autokasti ja pärast okste kokkuriisumist jäid valendama vaid kännud. Selline aktiivne tegevus ajas ärevusse nii möödasõitjaid kui ka pargis jalutavaid inimesi.

Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Katrin Reinhold selgitas, et pargis toimuv puude mahavõtmine on kavandatud pargi haljastuse rekonstrueerimise II etapina.

“Oktoobris likvideeriti John Bulli esiselt alleelõigult viis jalakat ja asemele istutati 20 noort künnapuud. Praegu toimuvad pargis raietööd, mille raames võetakse maha 28 halvas seisukorras kuuske,” rääkis Reinhold, täpsustades, et projekti kohaselt lubatakse maha võtta vaid nii palju, kui linnavalitsus on võimeline puid asendama. Mahajäänud kännud koristatakse ära ja pinnas vahetatakse uute istikute tarvis välja.

Tallinna botaanikaaia dendroinventuuri ja maastikuarhitektuurifirma Artes Terrae koostatud rekonstrueerimisprojekti järgi asendatakse likvideeritavad okaspuud kevadel üheteistkümne serbia kuusega. Veel vahetatakse välja kaks vahtraallee lõiku. Alleede uuendamise jaoks likvideeritakse 19 vahtrapuud ja asemele istutatakse 35 uut.

“Projekti raames on kavas istutada pargi erinevatesse paikadesse kokku 74 uut puud,” sõnas Reinhold. Istutustöid teeb Kuressaare Linnamajandus.

Järelevalvespetsialisti sõnul on lähiajal kavas likvideerida linnaruumist veel kolm kuivanud pooppuud Torni tänaval ja viis tugevalt kahjustunud pärna Tallinna tänava Säästumarketi piirkonnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 123 korda, sh täna 1)