Leisi koolimaja ehivad Saaremaa kunstnike tööd (9)

NÄITUSEL ON ESINDATUD: Aili Jung, Külliki Järvila, Reeli Kõiv, Leelo Leesi, Elo Liiv, Piret Männa, Erika Pedak, Boris Šestakov, Marget Tafel, Anne Tootmaa, Endla Tuutma ja Katrin Vaher. Foto: Silvar Mehik

NÄITUSEL ON ESINDATUD: Aili Jung, Külliki Järvila, Reeli Kõiv, Leelo Leesi, Elo Liiv, Piret Männa, Erika Pedak, Boris Šestakov, Marget Tafel, Anne Tootmaa, Endla Tuutma ja Katrin Vaher. Foto: Silvar Mehik

Leisi keskkoolis avati eelmisel nädalal näitus “Kunstnikud kogukonnas”, kus on võimalik näha Saaremaal tegutsevate kunstnike teoseid.

Mitmekesisel näitusel on skulptuure ja keraamikat, maale ja graafikat, tekstiili ja nahakunsti ning installatsioone. Näituse üks initsiaatoreid, tekstiilikunstnik Erika Pedak ütles, et tema hindab Leisi koolis üles seatud näitust eelkõige kodanikualgatuse võtmes: “Olen väga rahul ja leian, et kunstinäitus on sellise kogukondliku sündmusena vajalik.”

Pedak selgitas, et näituse üks eesmärke ongi teadvustada inimestele kunstnike olemasolu kogukonnas. “Näiteks muusikud on palju rohkem nähtaval, aga kunstnikud elavad vaikselt oma elu ja teevad oma tööd,” rääkis märtsis Tartust saarele kolinud Pedak. Suuremates linnades on näitusi rohkem, kuid inimesi elab ka mujal, mistõttu ongi oluline kunsti toomine rahvale lähemale.

Näituse korraldaja, Leisi keskkooli direktor Reeli Kõiv rõhutas samuti, et oluline on tuua kunst inimestele lähemale. Leisi koolihoone on näituse korraldamiseks tema hinnangul suurepärane koht: “Aatrium oma valguslae ja kõrgete heledate seinapindadega ning galeriipind aulas pakuvad suurepäraseid võimalusi kunsti eksponeerimiseks.”

Lisaks on koolipere ja kohalike näol, kes koolimajas käivad, vaatajaskond garanteeritud. “Siin käivad ju koos koorilauljad ja tantsijad, lisaks ujula ja võimla kasutajad. Seega on näitus toodud otse kohaliku rahva liikumiste sõlmpunkti,” selgitas Kõiv.

Peale kunstnike tööde on võimalik tutvuda ka kunstnike endiga, sest taieste kõrvalt võib leida pilte autoritest ja nende loomingu lühitutvustusi.

Saaremaa kunstnike näitusega saab Leisi koolimajas tutvuda veebruari lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 711 korda, sh täna 1)