Volikogu liige paneks Leisi vallamajja kaamerad (10)

Leisi vallavolikogu liige Margus Pajuste tegi volikogu viimasel istungil ettepaneku paigaldada kaamera nii volikogu istungite saali kui ka vallamajja.

Margus Pajuste tuli välja oma ettepanekuga ajendatuna vallavolikogu otsusest muuta volikogu koosolekud järelkuulatavaks. “Tõsist vajadust kaamerate järele ei ole, samamoodi nagu ei ole tõsist vajadust ka vallavolikogu istungeid salvestada,” lausus Pajuste. “Aga miks ka mitte, hea on, kui kõik on hästi avalik ja läbipaistev.”

Pajuste tuletas meelde, et ka Tallinna linnapea Edgar Savisaare kabinetis oli üksvahe kaamera. Küsimusele, kas Leisi vallavalitsuse kaamera tuleks paigaldada vallavanem Ludvik Mõtlepa kabinetti, vastas Pajuste, et ilmselt sobiks kaamera kusagile eesruumi, kus on sekretär ja kantselei. “Siis saab näha kabinetti, kes seal liigub, kas ollakse töölaua taga või koosolekul, kas saab ametnikule helistada või räägib ta kellegagi,” selgitas Pajuste, kelle sõnul on tema idee siiski väga toores. “See on lihtsalt üks istungil kohapeal tulnud mõte, see ei ole veel läbi mõeldud, aga sellisest läbipaistvusest ja avalikkusest tasub tegelikult mõelda.”

Küll on aga Pajuste sõnul tõsiselt päevakorral panna videokaamera üles volikogu saali, nagu seda on tehtud mitmes teiseski Eesi omavalitsuses.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul pole tema veel kuulnud, et kusagil omavalitsuse ruumides kasutatakse töötajate jälgimiseks kaamerat, kui mitte arvestada valvekaamerat. “See pole väga tõsine teema,” leidis Mõtlep, kes ei näe erilist vajadust ka volikogu istungeid kaameraga salvestada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 880 korda, sh täna 1)