Omakohtumehed saadeti kohtu alla (5)

Nägu varjanud ning kurika ja kirvega relvastatult Kuressaares augusti lõpul omakohtuaktsiooni korraldanud noormehed anti kohtu alla.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Ermi sõnul on süüdistus esitatud kahele 20-aastasele, ühele 22-aastasele ja ühele 19-aastasele noormehele.

Süüdistuse aluseks on karistusseadustiku paragrahvid, mis käsitlevad omavolilist sissetungi ja avaliku korra rasket rikkumist.

Ermi sõnul süüdistatakse mehi selles, et 24. augusti õhtul üritasid nad Kuressaares ukse lõhkumise teel ühte korterisse sisse tungida. Kuritegu jäi lõpuni viimata, kuna ust ei suudetud avada.

Samal õhtul üritasid nad tankla territooriumil kirve ja kurikaga vehkides peatada üht sõidukit ning seisid maanteel, takistades liiklust, ja tagusid neist möödumiseks hoo maha võtnud autosid käte ja jalgadega. Samuti tungisid nad Kuressaares sisse ühte majja ning lõhkusid seal aknaid, teleri ja sülearvuti.

Majast ründajad kedagi eest ei leidnud ja lasid politseid peljates sealt jalga. Tund aega hiljem pidas politsei kaks kahtlustatavat kinni.

“Kõik need teod panid nad toime maskiga nägu varjates,” sõnas Erm.

Omakohtuni viinud sündmused algasid eelmisel päeval, kui Kuressaares Niidu tänaval tungiti omavaheliste arvete klaarimiseks kallale 40-aastasele mehele, kellele tekitati peksmisega tervisekahjustusi.

Karistusseadustiku järgi ootab noormehi kuni viieaastane vanglakaristus. Seejuures oli vähemalt ühel noormehel kuritegu toime pannes eelmine, tingimisi karistus veel kehtiv.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 532 korda, sh täna 1)