Lümanda ratastoolipoisi heaks on annetatud üle nelja tuhande euro (5)

OOTAB PIKISILMI: Kuniks koolitrepil veel tõstukit pole, käib Fred Erik Kuivjõgi ikka trepi juures vaatamas ja mõtlemas, millal ta ometi täiesti ise sealt ükskord üles pääseb. Foto: Irina Mägi

OOTAB PIKISILMI: Kuniks koolitrepil veel tõstukit pole, käib Fred Erik Kuivjõgi ikka trepi juures vaatamas ja mõtlemas, millal ta ometi täiesti ise sealt ükskord üles pääseb. Foto: Irina Mägi

Pühapäeval Lümanda põhikoolis toimunud heategevusliku kontserdi järel on kooli III klassi õpilase Fred Erik Kuivjõe unistuse täitumisele lähemale jõutud 4351 euro võrra.

Kuna poiss liigub ratastoolis ja koolimaja teisele korrusele ta tõstukita üksi ei pääse, otsustas kool korraldada kontserdi, mille tulud lähevad hädavajaliku trepitõstuki ostmiseks.

Ühtekokku läheb tõstuk maksma 15 000 eurot, seega on suur osa vajaminevast rahast küll veel puudu, ent siiski on raha suhteliselt lühikese ajaga kogunenud juba päris palju.

Lümanda põhikooli direktor Liia Raun ütles, et kontsert läks väga hästi. Marvi Vallastet oli kuulama tulnud saalitäis rahvast. “4351 eurot on meil praeguseks koos ja raha on tulnud nii ühte- kui ka teistpidi. Suurem osa on tulnud ülekannetega,” tõdes Raun. Ülejäänu annetas kontserdi publik.

Konkreetset tärminit, mis ajaks raha koos võiks olla, Raun öelda ei osanud. “Meile on teada antud, et ilmselt tuleb annetusi veel, ootame neid praegu ja kui oleme summa kokku saanud, selgub kõik ülejäänu,” lausus direktor.

Lootust on, et Fred Erik Kuivjõe unistus iseseisvalt teisele korrusele pääseda võib täituda tuleva aasta alguse poole. “Päris uue aasta alguseks võib-olla veel ei jõua, aga ma arvan, et jaanuarikuusse see jääb. See on kõige optimistlikum lootus ja me töötame selle nimel,” oli koolidirektor Raun lootusrikas.

Selle peale, kui Saarte Hääl novembri keskel esmakordselt kirjutas Lümanda põhikooli plaanist aidata Fred Eriku unistusel teoks saada, tuli Liia Rauna sõnutsi kohe ka üks suur toetussumma. “Meiega võttis kontakti Gotlandi vanaproua Gun Johansson ja tema tõi meile annetuseks lausa 1000 eurot,” avaldas Raun. Direktori sõnutsi käis proua ka kooliga tutvumas, kohtus poisi ja tema vanematega. “See oli kõige positiivsem artiklijärgne tagasiside,” kinnitas Raun. “Fredi ja kooli poolt suured tänusõnad kõigile annetajatele, kes on võimaluse leidnud kontserdile tulla või teistmoodi annetada!” Samuti tänab kool kontserdi andnud Marvi Vallastet.


 

Aita Fred Eriku unistusel teoks saada

Fred Erik Kuivjõe unistusele pääseda teiste abita kooli teisel korrusel toimuvatesse ainetundidesse saab jätkuvalt kaasa aidata. Trepitõstuk maksab 15 000 eurot, seega on raha veel puudu. Tõstuki soetamist saab toetada, kandes raha Lümanda Lapsepõlvemaa MTÜ arvele EE171010220213008229 SEB pangas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 025 korda, sh täna 1)