BC Hundid sai võõrsil kaks kaotust

RESULTATIIVNE: Egert Väinaste on viimastes kohtumistes olnud BC Hundid üks resultatiivsemaid. Foto: Alver Kivi

RESULTATIIVNE: Egert Väinaste on viimastes kohtumistes olnud BC Hundid üks resultatiivsemaid. Foto: Alver Kivi

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas sai BC Hundid/ ASSA Abloy kaks kaotust.

Neljapäeval jäädi võõrsil 64 : 81 kindlalt alla alagrupi liidrile Betoonimeister/Tskk/Nordile. Kui poolajal kaotas BC Hundid 38 : 40, siis kaks järgmist veerandaega kuulusid tulemusega 24 : 16 ja 20 : 7 väljaku peremeestele. Kuigi saarlased võitsid lauavõitluse 47 : 33, jäi sellest vastase alistamiseks väheks.

Treener Marko Ool ütles, et kolm ja pool veerandaega oli mäng liidrite vastu kontrolli all. “Lõpus kukkusime kahjuks ära,” tõdes ta. “Vastased surusid meid agressiivse kaitsega ja me ei saanud rünnakut käima. Samas lasime endale ka ise kaitses palju korve visata, nad said kergeid korve läbimurretest, kiiretest ja poolkiiretest vasturünnakutest.”

Resultatiivseimana viskas Egert Väinaste 15 punkti, Raigo Sooär toetas teda 13 punktiga.

Pühapäeval kaotas BC Hundid/ ASSA Abloy võõrsil 66 : 69 BC Kala/Põlvale, keda kodus oli varem kindlalt võidetud. “Meie mäng on nii kui öö ja päev,” kurtis meeskonna treener Ool. “Kodus mängime väga hästi, aga väljas jälle kehvasti, kuigi me taktikas ja mängus muutusi ei tee.”

Saarlased ei saanud pika sõidu järel oma mängu korralikult käima ja kaotasid avaveerandi 8 : 19. “Olgu see sõit kui pikk tahes, mänguks peab alati valmis olema,” ei teinud treener meekonnale hinnaalandust.

Seejärel sai BC Hundid aga mängu paremini käppa ning kaks järgmist veerandit võideti 18 : 10 ja 15 : 7. Jõuti ka 59 : 59 viigini, kuid päris lõpuni püssirohtu ei jagunud ja nii tuli vastu võtta valus kaotus.

“Andsime ise liiga kergelt vastasele kohe initsiatiivi, millest nad said enesekindlust,” tunnistas Marko Ool. “Meie poolt oli pärast rohkem punnitamine, kuigi saime ilusti järele. Lõpus vedasid ka vabavisked pisut alt, sest seitsmest tabasime vaid ühega. Meil on liiga palju pallikaotusi ja rünnak ikkagi lonkab.”

Parimana tõi nelja kolmepunktiviskega tabanud Urmas Oja oma meeskonnale 15 punkti, Rene Kiil ja Egert Väinaste lisasid 13 punkti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)