Linnavalitsus jäi volikogus vastamisel kohati hätta (17)

NÕUDIS ARU: Volinik Toivo Aldi küsimustele vastamine käis linnavalitsusele veidi üle jõu. Foto: Tambet Allik

NÕUDIS ARU: Volinik Toivo Aldi küsimustele vastamine käis linnavalitsusele veidi üle jõu. Foto: Tambet Allik

Üleeile toimunud Kuressaare linnavolikogu istungil, kus oli esimesel lugemisel 2015. aasta eelarve, jäid mõned eelarvet ja teisigi teemasid puudutavad küsimused veidi lahtiseks. Näiteks on eelarvesse planeeritud raha, kuid arupärimistel ei osatud öelda, mida sellega täpsemalt pihta hakatakse.

Näiteks leiab volikogu liige Toivo Alt, et eelarve punktid, mis puudutavad Tallinna tänava rekonstrueerimist ja Kuressaare turu korrastamist, võiksid olla konkreetsemalt lahti kirjutatud.

“Ma tahaksin näha, mis selle raha eest siis Tallinna tänaval tehakse,” selgitas Alt Saarte Häälele. Ta märkis, et mõistab iseenesest, et kuna hankeid ei ole veel tehtud, pole ka täpset informatsiooni erinevate kulude kohta, kuid lisas: “Aga suures plaanis peaks saama ikka öelda, et selle raha eest saab teha seda või teist (Tallinna tänaval -toim.).”

Tallinna tänava rekonstrueerimiseks on eelarves ette nähtud 1 283 520 eurot. Suurusjärgus 100 000 eurot võib sellest linnavolikogu komisjonide soovi tõttu minna hoopis Vuti tänava kunstmurustaadioni korda tegemiseks.

Alt selgitas, et Tallinna tänava rekonstrueerimisel võib iseenesest hea iva sees olla, kui näiteks ka J. Smuuli ja Mooni tänava ristmikud korda tehakse. Üleeilsel istungil ei osatud aga Aldi sõnul veel öelda, kuidas Tallinna tänava rekonstrueerimiseks ettenähtud summa jaotub. “Turuga on sama asi, ega selle 140 000 euro eest ei tea keegi, mis seal saab,” lisas Alt.

Volikogu liige Argo Kirss, kes mõned kuud tagasi päris linnavalitsuselt aru alkoholi jaemüügi piirangute järgimise kohta, ei jäänud istungil saadud vastustega samuti päris rahule. “See on veninud kaua ja vastus ei olnud ka tegelikult selline, et küsimusele saaks joone alla tõmmata,” märkis Kirss. Vastuses tema arupärimisele oli Kirsi sõnul ära toodud vaid loetelu kauplustest, kus piiranguid on rikutud ja kus neid pole rikutud. “Aga mis edasi saab, seda seal ei olnud,” selgitas Kirss.

16. septembril kirjutas Saarte Hääl, et müügikohtadele väljastatakse märgukirjad puuduste kohta, mis peavad olema likvideeritud 25. septembriks. Kirsi sõnul puudub tal aga info, kas neid kauplusi, millele märgukiri saadeti, on ka hiljem kontrollitud või mitte. “Nõutuks teeb, et kaks kuud on möödas ja väikese asjaga, mis ühte otsapidi on oluline, aga ära tegemise mõttes väike, on siin jauratud augustikuust saadik,” nentis Kirss ja lisas: “Kui küsisin seda abilinnapea Taavi Kurisoo käest, siis ta ütles, et järgmiseks reedeks annab teada. Ootan siis järgmist reedet, et saaks joone alla tõmmata sellele teemale,” sõnas Kirss.

Linnavalitsusest lubati Saarte Häälele anda kommentaar eelpool kirjeldatud küsimuste osas esmaspäevaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 537 korda, sh täna 1)