Kingitus avas ukse jõuluaega (9)

USK IMEDESSE: Kui uskuda, võivad mõned imed ka täituda. Eile said tuttavaks ootamatu kingituse omanik Pille Mägi ja heategija Heili Kiik. Foto: Tambet Allik

USK IMEDESSE: Kui uskuda, võivad mõned imed ka täituda. Eile said tuttavaks ootamatu kingituse omanik Pille Mägi ja heategija Heili Kiik. Foto: Tambet Allik

Suur oli Kaarma valla arengu sihtasutuse tegevjuhi Pille Mägi üllatus, kui ta neljapäeva õhtul leidis Aste klubist eest jõulukingituse, millel tema nimi peal. Jõulukingiks oli kleit, mille juurde oli lisatud kiri südamliku luulesalmiga.

Kui Pille Mägi oli neljapäeva õhtul Aste klubis toimunud Karnevisioonilt koju jõudnud ning lapsed magama pannud, hakkas ta lihtsalt nutma. “See on nii südamlik ja armas. Räägitakse ju, et inimesed virisevad ja vinguvad, aga tegelikult on meie keskel sellised elupärlid, kes vaikides tahavad teistele head teha,” mõtiskles ta, lisades, et temal on jõulud alanud ja seekord väga eriliselt. “See on mu elu erilisem jõulukink.”

Pille oli näinud seda imeilusat kleiti juba varem Aste klubis olnud käsitöönäitusel ning juba siis õhanud ta seda vaadates, et tegemist on imeilusa kleidiga, mida ta kangesti endale sooviks. “See oli nagu minu kleit ja mulle see juba tookord nii väga meeldis,” rääkis ta. Ta küsinud ka selle hinda, aga sinna see jutt tookord jäi. Seda, et sama kleit talle paar kuud hiljem kingitakse, ei osanud ta ilmaski arvata. Eriliselt pugesid Pillele südamesse ka luuleread: “Kui elu laseb kallitel janu tunda, ole vesi, mis neile jõudu annab ja lase oma käel neile kuuma eest varju pakkuda. Lase oma mured koos päikese valgusega ära minna ning tee ruumi õnnistusele, mis täidavad järgmist päeva!” Kingituse tooja nime – Heili Kiik – sai ta teada Aste klubi juhatajalt Triino Lestalt.

“See kõik on minu jaoks lihtsalt nii imeline,” õhkas Pille, kelle sõnul on tegemist tema garderoobi kõige kallima esemega. “Ma luban, et kannan seda kleiti väärikalt.”

Eile otsustas Pille viia talle kingituse teinud prouale tänukingituseks suure kommikarbi ja jõulutähe. Kleidi õmmelnud ning kaunid tikandid juurde tikkinud käsitöömeister Heili Kiik oli uksel Pillet nähes sama üllatunud kui Pille ise kingitust saades. Ega siis temagi varem Pillet teadnud-tundnud, kuid kuulnud, et keegi Pille-nimeline naine olevat uurinud Aste klubis kleidi hinda, otsustanud ta selle Pillele kinkida. “Mis ta ikka mul siin kodus kapis seisab, kui keegi tahab seda kanda ja selga panna,” mõelnud ta.

Kleidi oli Heili kunagi ostnud ning ülemöödunud aastal teinud tikandid juurde. “Eks sellele kleidile oli veidi keeruline tikkida, aga ma olen harjunud igasuguseid asju tegema,” naeris käsitöömeister, lisades samas, et ega ta oleks osanud arvata, et see kleit võiks nii suurt rõõmu valmistada.

Särav ja nooruslik vanaproua tähistas neli päeva tagasi oma 84-ndat sünnipäeva. Eile avalikustas krapsakas vanaproua ka enda nooruslikkuse saladuse. Nimelt paneb ta muusika valjuks ja tantsib kodus üksi suure lustiga. Ikka selleks, et kondid kangeks ei jääks ja elurõõm ei kaoks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 271 korda, sh täna 1)